Mikołajki w kinie? Helios zaprasza na Maraton Grozy, ale nie zapomni o dzieciakach. Inne kina też

Mikołajki w tym roku wypadają w poniedziałek, niemniej Helios rozpocznie filmowe świetowanie już w piątek. 3 grudnia wielbiciele mrocznego kina zobaczą zestaw aż czterech tytułów podczas maratonu filmów grozy.

We wszystkich kinach Helios w Polsce 3 grudnia, na godzinę przed wybiciem północy, rozpocznie się Mikołajkowy Maraton Grozy. Jako pierwsze wyświetlone zostaną aż dwie przedpremiery: "Kalendarz adwentowy" Patricka Ridremonta, reżysera Dead Man Talking, oraz "Syn" Ivana Kavanagha.

Złote Globy 2022. Lady Gaga z szansą na statuetkę za rolę w filmie 'Dom Gucci'"Dom Gucci". Lady Gaga z aktorstwem radzi sobie dużo lepiej niż scenarzysta ze scenariuszem

Fabuła pierwszego filmu? Eva na urodziny dostaje od przyjaciółki tajemniczy, zabytkowy kalendarz adwentowy. Każdego dnia odkrywa niepokojące, czasem przyjemne, często przerażające i coraz bardziej krwawe niespodzianki. Widząc potworne wydarzenia spowodowane przez tajemniczy przedmiot, Eva chce przerwać świąteczną tradycję, jednak okazuje się, że dla niej już nie ma odwrotu.... W drugim natomiast pewnej nocy w domu Laury zjawiają się tajemniczy ludzie. Choć nie zostawiają po sobie żadnych widocznych gołym okiem śladów, Laura jest przekonana, że chcieli skrzywdzić jej kilkuletniego synka. Kiedy kilka dni później chłopiec przechodzi niepokojącą przemianę, budzą się w nim najmroczniejsze instynkty. David staje się coraz bardziej niebezpieczny, a Laura popada w obłęd i przestaje odróżniać rzeczywistość od swoich przerażających urojeń...

Po tych tytułach przyjdzie czas na "Klątwę młodości" i… polowanie na czarownice. Końcówka maratonu to niezwykle klimatyczne "Nocne istoty". Mroczne legendy, nawiedzone domy, przerażające tajemnice, opętanie – takimi motywami przepełniony będzie najbliższy maraton filmowy Heliosa.

'Dziewczyny z Dubaju', reż. Maria Sadowska"Dziewczyny z Dubaju", "Dom Gucci" i co jeszcze? Jest repertuar kin Helios

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

A co dla dzieci?

Sieć należąca do Agory nie zapomni też w grudniu z pewnością o dzieciakach. A na razie w ramach Filmowych Poranków Heliosa 28 listopada o godzinie 10:30 na wielkim ekranie królować będzie dzielny "Strażak Sam, cz. 3". Seansom towarzyszyć będą oczywiście konkursy, zabawy i przyznawanie odznak HelioSówki.

Wybraliśmy najfajniejsze książkowe prezenty dla przedszkolakówWybraliśmy najfajniejsze książkowe prezenty dla przedszkolaków

Z kolei w Cinema City trwa konkurs mikołajkowy dla najmłodszych widzów, w którym zwycięzcy muszą wykazać się kreatywnością, humorem i umiejętnością filmowej prezentacji. Wybrane, najciekawiej zrealizowane nagrania listów do Mikołaja zostaną pokazane publiczności w mikołajkowy weekend w Cinema City 3-6 grudnia, a najlepsze nagrodzone laptopami. Konkurs trwa do 28 listopada.