Polskie świąteczne komedie romantyczne - wybierz film na seans i wczuj się w bożonarodzeniowy klimat!

Polskie świąteczne komedie romantyczne pomogą Ci poczuć magiczny klimat, który towarzyszy zwykle Bożemu Narodzeniu. Zamiast sięgać po zagraniczne produkcje, wybierz na seans któryś z rodzimych filmów. Podpowiadamy, co może Cię zainteresować.

Polskie świąteczne komedie romantyczne – co obejrzeć w kinie? Tegoroczne "To musi być miłość"

Co obejrzeć w okresie przedświątecznym? Polskie świąteczne komedie romantyczne są idealnym wyborem na późnojesienny i zimowy czas. Kiedy siadasz przed telewizorem, rozgrzewają Twoje serce, a jednocześnie przywołując tak pożądaną bożonarodzeniową atmosferę. W tym roku na ekrany kin weszła komedia romantyczna, której akcja rozgrywa się w zimowej, świątecznej scenerii.

"To musi być miłość" w reżyserii Michała Rogalskiego to historia trzech sióstr, które zawsze potrafią się ze sobą dogadać i razem tworzą zgraną paczkę przyjaciółek. Niespodziewanie ich matka wyjeżdża z miasta, by samotnie przemyśleć ważne decyzje, kobiety decydują się do niej dołączyć. Każda z nich ma własne problemy, choć wszystkie w pewnym stopniu są związane z życiem uczuciowym. Czy ich partnerom, którzy mają swoje za uszami, uda się na nowo rozniecić miłość w sercach ukochanych?

Film warto zobaczyć także dla samej obsady, w której znaleźli się tacy polscy aktorzy, jak: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski czy Anna Smołowik.

Polskie filmy romantyczne na święta: seria "Listy do M."

Polskie filmy romantyczne na święta, które koniecznie trzeba poznać, to chociażby produkcje należące do słynnej serii "Listy do M.". Obecnie seria liczy cztery części.

W pierwszej z produkcji masz okazję śledzić trzy różne historie, obserwując rozmaitych bohaterów. Każda z nich rozgrywa się w okresie zimowych świąt i dotyczy rozterek miłosnych. Niektóre postaci coś połączy, inne z kolei dojrzeją do zmian. W ich role wcielają się między innymi: Agnieszka Dygant, Katarzyna Zielińska, Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Paweł Małaszyński, Piotr Adamczyk oraz Tomasz Karolak.

Zobacz wideo "Listy do M. 4". Zwiastun ulubionej świątecznej komedii Polaków

Polskie świąteczne komedie romantyczne warte obejrzenia: "Miłość jest wszystkim"

Polskie świąteczne komedie romantyczne warte obejrzenia to produkcje, które wywołają u Ciebie uśmiech i przyjemne skojarzenia. Wśród nich znajduje się też produkcja w reżyserii Michała Kwiecińskiego "Miłość jest wszystkim". Tym razem w obsadzie znalazły się takie polskie gwiazdy, jak: Olaf Lubaszenko, Aleksandra Adamska, Mateusz Damięcki, Joanna Kulig oraz Joanna Balasz.

Historia rozpoczyna się przed świętami, gdy do miasta przypływa Święty Mikołaj. Wkrótce potem zaczyna się ciąg nieoczekiwanych zdarzeń. Pewna kobieta, która nigdy nie lubiła piłki nożnej, rozpoczyna namiętną relację z najlepszym polskim zawodnikiem w tej dyscyplinie sportowej. Nie braknie tu tajemnic i zdrad w związkach, a także perfekcyjnie przygotowanego ślubu, który zakończy się zupełnie inaczej, niż można by się było spodziewać.

Polskie świąteczne komedie romantyczne: lista

Warto znać polskie świąteczne komedie romantyczne. Lista tych produkcji nie jest zbyt długa, ale za to całkiem imponująca pod względem wrażeń, jakich dostarczy każdy ze znajdujących się na niej filmów. Oto, co możesz obejrzeć na święta:

  • "To musi być miłość", reż. Michał Rogalski (2021)
  • "Listy do M.", reż. Mitja Okorn (2011)
  • "Listy do M. 2", reż. Maciej Dejczer (2015)
  • "Listy do M. 3", reż. Tomasz Konecki (2017)
  • "Listy do M. 4", reż. Patrick Yoka (2020)
  • "Miłość jest wszystkim", reż. Michał Kwieciński (2018)
  • "Last Minute", reż. Patryk Vega (2013)
  • "Planeta Singli 2", reż. Sam Akina (2018).

Zobacz też: Świąteczne filmy na Boże Narodzenie - lista najlepszych świątecznych filmów

Więcej o: