Ocenzurowana wersja "Ptaków nocy". HBO Max się tłumaczy

Przed emisją filmu "Ptaki nocy" (pełny tytuł: "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)") użytkownicy HBO Max zobaczyli planszę z napisem informującą, że został on zmodyfikowany w stosunku do oryginalnej wersji z uwagi na zawarte w niej treści. Później przedstawiciele serwisu się tłumaczyli.

Według "The Verge", HBO Max przez pomyłkę umieścił w serwisie ugrzecznioną wersję filmu "Ptaki nocy" zamiast nieocenzurowanej wersji, która była wcześniej wyświetlana w kinach i w internecie. Oryginalna wersja miała kategorię R (co oznacza, że osoby poniżej 17. roku życia mogły obejrzeć film w kinie tylko z osobą dorosłą).

Johanna Fuentes, szefowa ds. komunikacji w Warner Media, napisała na Twitterze, że HBO Max jest w posiadaniu wersji filmu, która jest emitowana w kablówce i nieedytowaną wersję filmu do transmisji strumieniowej. Zapewniła, że w serwisie ma pojawić się szybko właściwa wersja produkcji.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie zmiany znalazły się w ocenzurowanej wersji?

W wersji "dla kablówek" są usunięte wszystkie przekleństwa, ale wprowadzono też zmiany w fabule. Gdy w oryginale Harley Quinn w jednej ze scen pokazuje środkowy palec, tu można zobaczyć dwa uniesione w górę palce - a to jeden z kilku przykładów.

"Ptaki nocy" to film zaczynający się od rozstania Harley Quinn (Margot Robbie) z Jokerem. Kobieta zamiast się załamywać, dołącza do innych superbohaterek - Czarnego Kanarka (w tej roli Jurnee Smollet-Bell), Łowczyni (Mary Elizabeth Winstead) i Renee Montoyi (Rosie Perez), które chcą uchronić małą dziewczynkę przed zdeterminowanym przestępcą - Czarną Maską, którego zagrał Ewan McGregor.

A tymczasem Margot Robbie za jakiś czas zobaczymy w kinach jako Barbie. Zdjęcia do filmu w reżyserii Grety Gerwig mają ruszyć w przyszłym roku.

Więcej o: