Polskie świąteczne filmy familijne - warte obejrzenia historie, które pokocha cała rodzina

Jakie polskie świąteczne filmy familijne musisz zobaczyć razem z rodziną w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Trzy wyjątkowe obrazy, które zostały przedstawione w tym artykule, dadzą Wam okazję do przeżywania wielu chwil radości i tchną w zimowe wieczory odrobinę prawdziwej magii.

Polskie świąteczne filmy familijne – co obejrzeć? "Nieznana opowieść wigilijna", reż. Piotr Mularuk (2002)  

Polskie świąteczne filmy familijne? Lista produkcji w tym gatunku nie jest długa. Co zatem obejrzeć przed świętami? Jeśli poszukujesz kina w bożonarodzeniowych klimatach, idealnych dla całej rodziny, zdecyduj się na "Nieznaną opowieść wigilijną" w reżyserii Piotra Mularuka.

Wzruszająca historia, której akcja rozgrywa się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, skupia się na losach miejscowego domu dziecka. Placówka ma wkrótce zostać zamknięta. Pewien biznesmen planuje postawić w jej miejscu market oraz stację benzynową. Choć mężczyzna sam jest ojcem, losy małych mieszkańców domu dziecka są mu obojętne. Co stanie się z dziećmi i ich opiekunką, siostrą Hortensją? W wyjątkowy wigilijny wieczór zaczynają dziać się prawdziwe cuda i nawet w pozbawionym uczuć człowieku może zbudzić się uśpione dawno temu sumienie.

W "Nieznanej opowieści wigilijnej" występują między innymi: Krzysztof Stroiński, Danuta Szaflarska, Grażyna Wolszczak, Piotr Machalica, Grażyna Błęcka-Kolska, Andrzej Zieliński, Lech Dyblik, Dariusz Kwaśnik, Sara Müldner oraz Sebastian Świąder.

Zobacz też: Polskie seriale: polscy twórcy nie mają się czego wstydzić

Polskie świąteczne filmy familijne warte obejrzenia – "Świąteczna Przygoda", reż. Dariusz Zawiślak

Jakie jeszcze polskie świąteczne filmy familijne warte obejrzenia mogą przypaść do gustu całej rodzinie? Poznaj losy bohaterów obrazu w reżyserii Dariusza Zawiślaka pt. "Świąteczna przygoda".

W filmie splata się kilka historii, dziejących się w czasie Wigilii. Jedna z nich dotyczy księgowego (w tej roli Bartosz Opania), odpowiedzialnego za kradzież sporej sumy pieniędzy. Pojawia się także wątek Młodego Anioła Śmierci (Paweł Burczy), jak i małej Angeliki (Katarzyna Olasz), która stara się zebrać pieniądze, by uratować Dom Dziecka.  

W obsadzie pojawiają się również: Jan Englert, Teresa Dzielska, Sławomir Pacek, Jerzy Łapiński i Irena Telesz-Burczyk.

Polski film świąteczny dla całej rodziny – "Dawid i Elfy", reż. Michał Rogalski (2021)

Polski film świąteczny dla całej rodziny, który już niebawem będzie dostępny na platformie Netfliksa, to propozycja, którą musicie zobaczyć. Szóstego grudnia, czyli w Mikołajki, usiądź wygodnie na kanapie wraz z ukochanymi, by nie przegapić premiery wyjątkowej opowieści. "Dawid i Elfy" w reżyserii Michała Rogalskiego przeniesie Was do świata pełnego magii. O czym opowiada?

Akcja rozpoczyna się przed Świętami Bożego Narodzenia. Mały bohater tego filmu, jedenastoletni Dawid (Cyprian Grabowski), przeprowadza się wraz z rodzicami do dużego miasta. Zmiany, do których zostaje zmuszony, okazują się dla niego sporym wyzwaniem. Już niebawem w jego życiu dzieje się coś niezwykłego – chłopiec spotyka prawdziwego elfa – Alberta (Jakub Zając). Dawid dowiaduje się, że nowo poznany przyjaciel uciekł z krainy Świętego Mikołaja, chcąc przekonać się, skąd tak naprawdę pochodzi magia świąt. Przed bohaterami czeka pełna przygód wyprawa w Tatry, w których mieszkają dziadkowie Dawida. 

W roli sympatycznego Alberta zobaczymy Jakuba Zająca. Wcześniejsze kreacje, z których widzowie mogą pamiętać aktora to: młody Zenek Martyniuk z filmu "Zenek" (2020) oraz Krystian Wróblewski z serialu "Belfer" (2016-2017). W filmie "Dawid i Elfy" nie mogło oczywiście zabraknąć też samego Świętego Mikołaja! W jego postać wciela się Cezary Żak, znany polskim widzom z serialu "Ranczo".

W obsadzie filmu znaleźli się również: Anna Smołowik, Michał Czernecki, Monika Krzywkowska i Piotr Rogucki.

Zobacz też: Filmy świąteczne - które z nich rozbudzą w Tobie prawdziwego ducha świąt?

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek
Więcej o: