Magdalena Koleśnik z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Dziękując, wzywała do protestów

Magdalena Koleśnik została wyróżniona Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego za swoją rolę w "Sweat" Magnusa von Horna. Aktorka mówiła m.in. "w naszym kraju dzieje się źle" i zachęcała do wzięcia udziału w grudniowych protestach.

Magdalena Koleśnik nie mogła pojawić się osobiście na gali, ale zdalnie połączyła się z jej uczestnikami ze Stanów Zjednoczonych. Dziękując za nagrodę, przyznaną przez czteroosobowe jury kierowane przez reżyserkę Joannę Kos-Krauze, powiedziała m.in.:

... Bo w naszym kraju dzieje się źle. Nie są bezpieczne kobiety, nie są bezpieczne mniejszości seksualne, nie są bezpieczni migranci. I patrzę na ten Pacyfik i marzę, że kiedyś to się zmieni.

Magdalena Koleśnik w serialu 'Kruk. Czorny woron nie śpi'O Koleśnik i Aleksander jest już głośno, a będzie jeszcze głośniej. Ten rok należy do nich

To nie pierwszy raz, gdy aktorka publicznie manifestuje swoje poglądy. Także podczas rozdania nagród na FPFF w Gdyni w 2020 roku, gdzie zdobyła nagrodę aktorską za "Sweat", wystąpiła z tęczą i symbolem Strajku Kobiet w klapach kurtki.

Zobacz wideo Trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki ćwiczącej fitness - "Sweat" [ZWIASTUN]

Więcej informacji na temat świata filmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznana. Grono nominowanych było zacne 

Do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego byli w tym roku nominowani:

  • Maria Dębska - za rolę w filmie "Bo we mnie jest seks",
  • Magdalena Koleśnik - za rolę w filmie "Sweat",
  • Piotr Trojan - za rolę w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy",
  • Tomasz Włosok - za rolę w filmie "Piosenki o miłości",
  • Tomasz Ziętek - za rolę w filmie "Hiacynt".

Bartosz Bielenia i Magdalena KoleśnikKoleśnik grała scenach intymnych z przyrodnim bratem. "Mieliśmy luz"

Oprócz Joanny Kos-Krauze w jury zasiedli: aktorka Marta Nieradkiewicz (laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2016), krytyczka filmowa Ola Salwa (reprezentująca miesięcznik "KINO", który wskazuje nominowanych) oraz reżyser teatralny Michał Borczuch.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego wręczono po raz pierwszy w 1969 roku, a jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski. Pomysłodawczynią nagrody była Wiesława Czapińska, a główną ideą założycieli wyłonienie "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością". Dlatego trafia ona do uzdolnionych aktorów, którzy mają nie więcej niż 35 lat.

Więcej o: