Początek grudnia na ekranach kin Helios - jest repertuar

Po listopadzie przychodzi grudzień, a wraz z nim ostatnie premiery kinowe tego roku. Pierwszy tydzień miesiąca to przede wszystkim filmy dla dzieci, które pojawiają się w okolicy mikołajek, ale świętować mogą przecież nie tylko najmłodsi widzowie.

3 grudnia może skusić widzów Mikołajkowy Maraton Grozy. W jeden wieczór zostaną pokazane cztery filmy: "Kalendarz adwentowy", "Syn", "Klątwa młodości" oraz "Nocne istoty".

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na Mikołajki?

Z kolei następnego dnia coś dla dzieci - w dniach 4-6 grudnia w ramach wydarzenia "Mikołajki jak z bajki" będą organizowane konkursy i seanse dla najmłodszych. Ekranami zawładną hity takie jak: "Clifford. Wielki czerwony pies", "Chłopiec z chmur", "Gwiazdka Klary Muu" oraz "Nasze magiczne Encanto". O czym opowiadają?

Akademia Pana KleksaPowstanie nowa "Akademia pana Kleksa"? Mówi się o pierwszych kandydatach do głównej roli

Ośmioletnia Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się, że budząc się pewnego ranka, znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku... "Clifford. Wielki czerwony pies" to zdecydowanie moc magicznych przygód. "Chłopiec z chmur" to natomiast najnowszy film mistrza kina familijnego Nicolasa Vaniera, autora niezapomnianego hitu "Bella i Sebastian". To prawdziwa historia, która poruszyła całą Europę, opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie.

Zobacz wideo "Clifford: wielki czerwony pies" - zwiastun!

"Nasze magiczne Encanto" opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją. "Gwiazdka Klary Muu" to natomiast świąteczna kontynuacja uwielbianej animacji "Klara Muu!". Mała krówka z pomocą przyjaciół zrozumie, że Gwiazdka to przecież nie tylko prezenty, bo ważniejsze od pozorów i dekoracji jest po prostu bycie razem.

A poza tym?

Wśród hitów w repertuarze Heliosa nie zabraknie obrazu "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. Film inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. "Dom Gucci" to również główny punkt programu najbliższej odsłony cyklu Kino Kobiet. W środę, 8 grudnia o godzinie 18:00, pozytywnym pokazom towarzyszyć będzie jak zawsze ogrom kobiecych atrakcji. Motywem przewodnim wieczoru będzie złota stylizacja. 

W kinach można też oglądać "Dziewczyny z Dubaju" Marii Sadowskiej, który zaliczył najlepszy weekend otwarcia w tym roku, przyciągając przed ekrany 278 tys. widzów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania.

Koleśnik z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Dziękując, wzywała do protestówKoleśnik z nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Dziękując, wzywała do protestów

W heliosowym repertuarze na nadchodzące dni nie mogło zabraknąć cyklu Kultura Dostępna. W czwartek, 9 grudnia o godzinie 13:00 oraz 18:00, na wielkim ekranie zagości film "Córka trenera", mogący się pochwalić Off Camerą za najlepszą rolę męską dla Jacka Braciaka oraz Nagrodą Rising Star za najlepszy debiut aktorski dla Karoliny Bruchnickiej. O czy opowiada? Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, a ich życiową trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować, Wiktoria otwiera się na nowe doznania. Rozpoczyna się podróż, w której każdy z trojga bohaterów będzie chciał osiągnąć swój cel.