Świąteczne filmy familijne: poznaj najlepsze historie, które obejrzysz wspólnie z bliskimi

Świąteczne filmy familijne, które potrafią wprowadzić w prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę, to nie tylko "Kevin sam w domu". Przekonaj się, jakie historie warto obejrzeć wraz z rodziną w zimowe wieczory. Poznaj tytuły 12 wciągających świątecznych produkcji.

Świąteczny film dla całej rodziny: "Chłopiec zwany Gwiazdką", reż. Gil Kenan (2021)

Świąteczny film dla całej rodziny? "Chłopiec zwany Gwiazdką" ("A Boy Called Christmas") to całkiem nowa propozycja, która może spodobać się zarówno tym młodszym, jak i starszym odbiorcom. Zdecyduj się na wspólny seans z rodziną i obejrzyjcie wciągającą historię, pełną niezwykłych przygód.

Bohaterem zimowej opowieści jest młody Nikolas (Henry Lawfull). Chłopiec wyrusza na mroźną Północ, w nadziei, iż odnajdzie tam ojca, który poszukuje zaginionej wioski, zamieszkałej przez elfy. Nikolasowi w jego niezwykłej przygodzie towarzyszy mała myszka i renifer.  

W obsadzie filmu pojawiają się również takie gwiazdy, jak wielokrotnie nagradzana Maggie Smith (znana z produkcji, takich jak "Dama w vanie", "Downton Abbey" czy seria "Harry Potter"), Kristen Wiig ("Druhny", "Wonder Woman 1984"), Michiel Huisman ("Gra o Tron", "Nawiedzony dom na wzgórzu"), Sally Hawkins ("Happy-go-lucky, czyli co nas uszczęśliwia"), Jim Broadbent ("Iris", "Harry Potter i Książę Półkrwi"), Rune Temte ("Kapitan Marvel") czy Toby Jones.

Świąteczne filmy familijne – co obejrzeć?: "Dawid i Elfy", reż. Michał Rogalski (2021)

Zobacz wraz z rodziną najlepsze świąteczne filmy familijne. Co obejrzeć z nowości, które wprowadzą do Twojego domu prawdziwie bożonarodzeniowy klimat? Wartą uwagi historią jest opowieść o Dawidzie, który tuż przed świętami poznaje prawdziwego elfa.

Wyjątkowa historia świąteczna? Wśród polskich produkcji również znajduje się wspaniała opowieść dla całej rodziny. Usiądź wygodnie i wspólnie z bliskimi poznaj historię jedenastoletniego Dawida (Cyprian Grabowski). Czy to możliwe, że Elfy istnieją? Tuż przed świętami Dawid zyskuje okazję, by przekonać się, że pomocnicy Świętego Mikołaja nie są jedynie postaciami z bajek. Albert (Jakub Zając) – to najprawdziwszy Elf, który pragnie dowiedzieć się więcej o miłości i magii świąt. Albert opuszcza swój dom i trafia do świata ludzi. Elf jest jednak rozczarowany, kiedy odkrywa, że nikt nie potrzebuje magii ani prezentów. Co gorsza, Elf zaczyna tracić swą wyjątkową moc. Na swojej drodze napotyka Dawida. Między bohaterami rodzi się prawdziwa przyjaźń.

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?

Świąteczne filmy familijne, warte obejrzenia: "Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)

Świąteczne filmy familijne warte obejrzenia to również najlepsze animacje. Jedną z nich jest pełen przygód "Ekspres Polarny" w reżyserii Roberta Zemeckisa.        

Zaproś rodzinę do podróży magicznym ekspresem, kierującym się prosto na Biegun Północny. Podczas tej wyprawy poznacie chłopca, który traci wiarę w Świętego Mikołaja. Czy podróż niezwykłym pociągiem może to zmienić? Przekonajcie się sami!

Świąteczne filmy familijne: lista pozostałych filmów, wartych obejrzenia        

Zobacz też koniecznie inne fantastyczne świąteczne filmy familijne. Lista najlepszych produkcji w tej tematyce pozwoli Ci wybrać najlepsze opowieści dla całej rodziny. Te zachwycające filmy dodadzą magii każdej zimowej nocy!

Wśród najciekawszych historii, których akcja dzieje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, odnajdziesz zarówno piękne filmy animowane, jak i wzruszające produkcje aktorskie.   

Filmy aktorskie:

  • "Jack Frost", reż. Troy Miller (1998)
  • "Kronika świąteczna", reż. Clay Kaytis (2018)
  • "Cud na 34. Ulicy", reż. Les Mayfield (1994)
  • "Grinch: Świąt nie będzie", reż. Ron Howard (2000)
  • "Kronika Świąteczna", reż. Clay Kaytis (2018)

Filmy animowane:

  • "Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)
  • "Opowieść wigilijna", reż. Robert Zemeckis (2009)
  • "Opowieść wigilijna Myszki Miki", reż. Burny Mattinson (1983)
  • "Klaus", reż. Sergio Pablos (2019)
  • "Artur ratuje Gwiazdkę", reż. Sarah Smith (2011)
Zobacz wideo "Klaus", czyli skąd wziął się Święty Mikołaj. Zwiastun świątecznego filmu Netflixa

Zobacz też: Filmy świąteczne - które z nich rozbudzą w Tobie prawdziwego ducha świąt?

Więcej o: