Netflix: filmy świąteczne 2021. Co obejrzeć w czasie Bożego Narodzenia?

Filmy świąteczne 2021 na Netflixie to zarówno wspaniałe premiery, jak i lubiane historie z ostatnich lat. Wśród nich znajdziesz historie dla całej rodziny, najpiękniejsze animacje, a także zabawne i wzruszające komedie.

Netflix: premiery filmowe Boże Narodzenie 2021

Premiery filmowe na Netflixie? Boże Narodzenie 2021 zapowiada się naprawdę interesująco. Już 6 grudnia na platformie pojawi się polska produkcja familijna, przedstawiająca losy jedenastoletniego chłopca i jego niezwykłego przyjaciela – "Dawid i Elfy" w reżyserii Michał Rogalskiego. Przed Świętami Bożego Narodzenia Dawid poznaje Elfa Alberta, który opuścił Krainę Świętego Mikołaja, chcąc na nowo poczuć wyjątkową magię świąt. W świecie ludzi Albertowi grozi jednak niebezpieczeństwo. Elf zaczyna tracić swą moc, a to oznacza, że wkrótce może przemienić się w zwyczajną zabawkę. Czy z pomocą Dawida uda się go ocalić?

Kolejnym nowym filmem, który jest już dostępny na platformie Netflix, jest "Chłopiec zwany Gwiazdką" w reżyserii Gil Kenan. Bohater tej poruszającej opowieści, Nikolas, wybiera się w pełną przygód wyprawę, chcąc odnaleźć ojca, poszukującego legendarnej wioski elfów. W tej niezapomnianej podróży chłopcu towarzyszy renifer i udomowiona mysz.

'Szklana pułapka' Świąteczne filmy sensacyjne: kino pełne akcji, w sam raz na zimowe wieczory

Netflix: co warto obejrzeć? Boże narodzenie 2021 z najlepszymi komediami

Co warto obejrzeć na Netflixie? Boże narodzenie 2021 zapowiada się naprawdę interesująco. Wśród świątecznych filmów odnajdziesz znakomite komedie, które sprawią, że zimowe wieczory staną się wyjątkowe.

"Święta, święta i... Znowu święta", reż. Roberto Santucci (2020)

Zabawna komedia, przedstawiająca święta pewnego mężczyzny, który nie znosi świat. W Wigilię bohater na skutek wypadku traci przytomność. Od tego czasu po przebudzeniu musi przeżywać Boże Narodzenie raz za razem, powoli odkrywając, co tak naprawdę jest ważne.

"Randki od święta", reż. John Whitesell (2020)

W tej komedii romantycznej dwójka singli postanawia spotykać się ze sobą bez żadnych zobowiązań, tylko od święta. Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey) mają nadzieję, że dzięki temu przyjęcia świąteczne przestaną być w końcu koszmarem. Wraz z biegiem czasu zauważają, że robienie wspólnie rzeczy, których wcześniej nienawidzili, może sprawiać im radość.

"Last Christmas", reż. Paul Feig (2019)

Świąteczna opowieść o Kate (Emilia Clarke), dziewczynie, której pech zdaje się nie opuszczać. Bohaterka pracuje jako asystentka Świętego Mikołaja w jednym z londyńskich domów towarowych. Jej życie zaczyna się zmieniać wraz z poznaniem czarującego Toma (Henry Golding).

Pozostałe propozycje komediowe, idealne na Boże Narodzenie, które odnajdziesz na platformie Netflix:

  • "Planeta Singli 2", reż. Sam Akina (2018)
  • "Cicha noc", reż. Piotr Domalewski (2017)
  • "Duchy moich byłych", reż. Mark Waters (2009)
  • "Holiday", reż. Nancy Meyers (2006)
Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?

Świąteczne filmy na Netflixie: historie dla całej rodziny

Świąteczne filmy na Netflixie? Poznaj opowieści familijne, które podbiją serce każdego widza. Spędź wyjątkowe święta w gronie najbliższych, oglądając wspólnie z nimi filmy, przywołujące wyjątkową magię świąt. Sprawdź, które produkcje familijne zasługują na uwagę. 

"Pan Jangle i świąteczna podróż", reż. David E. Talbert (2020)

Muzyczna opowieść o byłym wybitnym twórcy zabawek, Jeronicusie Jangle (Forest Whitaker), który porzucił swoją pasję, gdy z jego najlepszego pomysłu okradł go zaufany pracownik, Gustafson (Keegan-Michael Key). Pomysłowa wnuczka Jeronicusa jest nadzieją na to, że w jego życiu znów może pojawić się magia.   

Szukając świątecznych produkcji dla całej rodziny, nie przegap również tych filmów:

  • "Grinch: Świąt nie będzie", reż. Ron Howard (2000)
  • "Kronika Świąteczna", reż. Clay Kaytis (2018)

'Dawid i Elfy' Polskie świąteczne filmy familijne - co obejrzeć?

Netflix. Filmy na Boże Narodzenie: animacje

Co jeszcze obejrzysz na Netflixie? Filmy na Boże Narodzenie to także wspaniałe animacje, które mogą zainteresować nie tylko dzieci. Jedną z nich jest "Klaus" (2019) w reżyserii Sergia Pablosa. Nominowana do Oscara produkcja urzeka wyjątkowym klimatem, warstwą wizualną i nastrojową muzyką. To opowieść o początkującym listonoszu, Jesperze, który trafia na mroźną wyspę. Jej mieszkańcy żyją jednak w konflikcie i rzadko ze sobą rozmawiają. Warunki do pracy w takim miejscu okazują się wręcz niemożliwe – nikt nawet nie pisze tu listów! Wkrótce Jesper poznaje stolarza Klausa i nauczycielkę Alvę. Ich przyjaźń może przywrócić dawną radość do mroźnego Smeerensburg.

Zobacz wideo "Klaus" - świąteczny film Netflixa, czyli skąd wziął się Święty Mikołaj?

Pozostałe zachwycające filmy animowane o tematyce świątecznej, które zobaczysz na Netflksie:

  • "Święta Angeli", reż. Damien O'Connor (2017)
  • "Świąteczne życzenie Angeli", reż. Damien O'Connor (2020)
  • "Strażnicy marzeń", reż. Peter Ramsey (2012)
  • "Pada Shrek", reż. Gary Trousdale (2007)

Zobacz też: Filmy świąteczne - które z nich rozbudzą w Tobie prawdziwego ducha świąt?

Więcej o: