Helios roztańczony i już w świątecznym nastroju. No i jest niespodzianka dla fanów Harry'ego Pottera

W najbliższych dniach gorąca premiera długo wyczekiwanego filmu Stevena Spielberga "West Side Story" przeniesie widzów w czasie do roku 1957. Co jeszcze przygotowały kina sieci Helios, należącej do Agory?

Kinami zawładnie słynny brodwayowski musical w nowej odsłonie, ponownie odkrywając uroki młodzieńczej miłości, a także czując dreszcz emocji towarzyszący rywalizacji nowojorskich gangów ulicznych. "West Side Story" to film, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku. Spielberg długo czekał na premierę, ale wreszcie i on, i my, się doczekamy.

Zobacz wideo Steven Spielberg podjął się nakręcenia nowej wersji musicalu "West Side Story" [ZWIASTUN]

Więcej tekstów o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpierw w kinie, potem na Netfliksie

Druga ciekawa premiera to "Nie patrz w górę" z gwiazdorską obsadą.  O czym opowiada fabuła? Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się nią nie przejmuje. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Rozmach tej produkcji będzie można zobaczyć w sieci kin Helios już od najbliższego piątku 10 grudnia, a od 24 grudnia w serwisie Netflix.

Nadal można także oglądać "Dom Gucci". To niesamowite gwiazdorskie kreacje, intryga, miłość, zdrada i tragedia w szokującej historii rodzinnego imperium. Pozostając w klimacie show biznesu nie może zabraknąć też i polskiego akcentu. Hipokryzja świata celebrytów i ujawnienie prawdy na temat tzw. "afery dubajskiej" przedstawią twórcy filmu "Dziewczyny z Dubaju".

A coś dla całej rodziny? "Nasze magiczne Encanto" zabiera widzów w daleką podróż do Kolumbii tętniącej kolorami, śpiewem i magią uzdrawiania. Kinomani zaprzyjaźnili się także z największym na Świecie psem o imieniu Clifford ("Clifford. Wielki czerwony pies").

Beata Kozidrak i Katarzyna Pietras w Opolu w 2008 rokuJózek był o Jaruzelskim, a "Dwa serca, dwa smutki"? Beata Kozidrak: To dla ciebie napisałam

W kalendarzu premier nie zabraknie miejsca na wydarzenia specjalne. W niedzielę 12 grudnia na ekranach wybranych kin sieci zaprezentowany zostanie film "Nosorożec" w wersji ukraińskojęzycznej. Fabuła? Ukraina, lata 90. XX wieku. Młody człowiek nazywany "Nosorożcem" zaczyna karierę jako złodziejaszek i szybko wspina się w hierarchii przestępczej. Jego dewiza to siła i przemoc. Nie ma nic do stracenia. Tylko z czym tak naprawdę próbuje się zmierzyć? Historia człowieka, który dźwiga wewnętrzne brzemię. Czy w końcu znajdzie szansę na odkupienie?

Harry Potter po 20 latach znów na dużym ekranie

Tego samego dnia kina Helios będą świętować także 20-lecie premiery filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Będzie to specjalna jubileuszowa edycja filmu zawierająca materiały dodatkowe MAGICAL MOVIE MODE. Na fanów Harry’ego Pottera przed seansem czekać będą quizy i zagadki do rozwiązania z filmowymi nagrodami. Natomiast po seansie zostaną zaprezentowane ciekawostki zza kulis powstawania filmu, wypowiedzi aktorów i reżysera Chrisa Columbusa, a także niepublikowane wcześniej sceny.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny ||Harry Potter wraca do Hogwartu w HBO. Jest pierwszy zwiastun

Na miłośników mocnych wrażeń i wielkiego kina czeka propozycja polskiego kandydata do Oscara "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Kultura Dostępna 16 grudnia.

13 grudnia Kino Konesera zabierze widzów wybranych kin Helios w brutalny czas pojedynków rycerskich. "Ostatni pojedynek" to opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym, a spory rozstrzyga się w pojedynkach na śmierć i życie…

Sympatyków wydarzeń kulturalnych Helios zaprasza do wybranych kin 15 i 26 grudnia na przepełnione świąteczno-noworoczną atmosferą magiczne show: Gwiazdka z maestro André Rieu. "Jingle Bells", "O Holy Night", "Oh Happy Day" czy "Mary’s Boy Child" to tylko niektóre hity, które będzie można usłyszeć w wykonaniu André, jego solistów, chóru gospel oraz Orkiestry Johanna Straussa.

Więcej o: