Ridley Scott obwiniał młodych widzów, że przez nich "Ostatni pojedynek" to klapa. Chyba nie na taki efekt liczył

"Ostatni pojedynek" był chwalony przez recenzentów, ale w kinach nie odniósł sukcesu. Ridley Scott obwiniał widzów "wychowanych na telefonach". Może po cichu liczył, że się zreflektują? Nic z tego. Za to film wskoczył na listę najczęściej piraconych produkcji.

Drugi tydzień z rzędu na szczycie najnowszego zestawienia publikowanego przez Deadline.com za MUSO jest "Venom 2:Carnage". "Ostatni pojedynek", który miał światową premierę kinową 15 października, teraz wskoczył na drugą pozycję. Dane dotyczą okresu między 29 listopada na 5 grudnia.

Zobacz wideo "Ostatni pojedynek" - zwiastun

Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

"Venom 2: Carnage" - 38,2 proc.

"Ostatni pojedynek" - 17,2 proc.

"Nie czas umierać" - 9,8 proc.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - 7,6 proc.

"Diuna" - 6,2 proc.

"Free Guy" - 4,9 proc.

"Ron Usterka" - 4,8 proc.

"Czerwona nota" - 4,6 proc.

"South Park: Post Covid" - 3,7 proc.

"Szybcy i wściekli 9" - 2,8 proc.

Najlepsze filmy 2021. Timothee Chalamet w 'Diunie' Denisa Villeneuve'a.Jakie filmy i seriale zdobyły uwagę internautów? Najczęściej wyszukiwane hasła Google 2021

"Ostatni pojedynek" miał budżet 100 mln dolarów, ale zarobił na razie niewiele ponad 30 mln. Pod koniec listopada w rozmowie z Markiem Maronem w  podcaście "WTF" Ridley Scott podzielił się hipotezą na temat powodu, dla którego "Ostatni pojedynek" do tej pory zdołał odrobić niewiele ponad 1/4 budżetu. Mówił:

Myślę, że wszystko sprowadza się do publiczności wychowanej na tych pie***ch telefonach komórkowych. Ci ludzie nigdy nie chcą się uczyć, jeśli nie przekazujesz mi treści przez smartfona.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlatego już 1 grudnia trafił do dystrybucji cyfrowej, co ułatwiło robotę piratom. Niektórzy zwracają uwagę, że wypowiedź reżysera też mogła mieć na to wpływ.

Dla porównania, drugi film Ridleya Scotta z tego roku - "Dom Gucci" z premierą kinową 24 listopada - już zarobił ponad 69 mln dolarów na świecie.

MataMata czy Maneskin? Czego szukaliśmy najczęściej w Googlu w 2021 roku? [MUZYKA]

"The Last Duel" opowiada inspirowaną faktami historię kobiety, która oskarża o gwałt przyjaciela swojego męża. Z rozkazu króla Karola VI spór rozstrzygnąć ma pojedynek na śmierć i życie. Za scenariusz odpowiadają współpracujący w ten sposób po raz pierwszy od "Buntownika z wyboru" (nagrodzeni wtedy Oscarem) Ben Affleck i Matt Damon, a także Nicole Holofcener. W obsadzie znaleźli się: Damon, Affleck, Jodie Comer i Adam Driver.

Więcej o: