Premiery Marvela na 2022. Na co się przygotować?

Jakie premiery Marvela na 2022 elektryzują widzów kina superbohaterskiego? W nowym sezonie z pewnością nie będziemy się nudzić, jednak nowych obrazów nie będzie zbyt wiele. Pojawią się także seriale.

Filmy Marvela 2022 - lista

Jakie zobaczymy filmy Marvela 2022? Lista zawiera kilka interesujących tytułów. Znamy także daty premier, choć zawsze może zdarzyć się coś, co będzie w stanie je opóźnić. Fani kina superbohaterskiego i znanej franczyzy nie powinni jednak narzekać na wydarzenia końca tego roku. W pierwszych dniach listopada miała miejsce premiera ''Eternals''. Film o rasie przedwiecznych istot, które żyją na Ziemi od tysięcy lat, zebrał raczej pozytywne recenzje. Trzeba jednak przyznać, że nowa grupa superbohaterów nie zrobiła na widzach szczególnie imponującego wrażenia. 

Tuż przed Bożym Narodzeniem, bo 17 grudnia, czeka nas jeszcze jedna ważna premiera - w kinach pojawi się ''Spider-Man: No Way Home''.  Po sukcesie filmu z 2017 r., Tom Holland znów wcieli się w rolę człowieka - pająka. Jakie filmy czekają na nas w przyszłym roku? Będą to:

  • ''Doctor Strange in the Multiverse of Madness'' - premiera 6 maja 2022
  • ''Thor: Love and Thunder'' - premiera 8 lipca 2022 
  • ''Black Panther: Wakanda Forever'' - premiera 11 listopada 2022  

Pierwotnie na 11 listopada planowano też premierę ''The Marvels''. Została ona jednak przeniesiona na luty 2023 r.  

Na co Marvela iść do kina w 2022? ''Doctor Strange in the Multiverse of Madness''

Na co Marvela iść do kina w 2022 r.? Pierwszy na liście jest film ''Doctor Strange in the Multiverse of Madness''. Kolejna odsłona przygód dr. Stephena Strange'a miała mieć premierę w marcu 2022, ale przesunięcia w terminarzu sprawiły, że poznamy ją dopiero w maju. Na przełomie listopada i grudnia aktorzy powrócili na plan zdjęciowy. Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams i Elizabeth Olsen to aktorzy, którzy powrócą w kolejnym filmie. Dołączy do nich m.in. Xochitl Gomez. 

Jakie filmy Marvela wyjdą w 2022? ''Thor: Love and Thunder'' 

Jakie filmy Marvela wyjdą w 2022 r. i warto będzie pójść na nie do kina? Kolejną propozycję stanowi ''Thor: Love and Thunder''. Na ekranie zobaczymy oczywiście Chrisa Hemswortha, ale też Tessę Thompson, Natalie Portman i Jeffa Goldbluma. Nie zabraknie jednak innych znanych nazwisk takich, jak Christian Bale, Chris Pratt czy Russell Crowe. Zdjęcia zakończyły się w czerwcu 2021 r. Andy Park, dyrektor ds. rozwoju wizualnego w Marvel Studios, wyraził się o nadchodzącej premierze jako o przełomowej. Stwierdził, że ma ona ''wstrząsnąć całą franczyzą''. Czy tak się stanie? Z opiniami poczekajmy do lipca przyszłego roku. 

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek

Filmy Marvela 2022: ''Black Panther: Wakanda Forever'' 

Jakie jeszcze filmy Marvela 2022 warto zobaczyć? Pod koniec przyszłego roku w kinach pojawi się ''Black Panther: Wakanda Forever''. Obraz w reżyserii Ryana Cooglera z Angelą Bassett jest jednym z bardziej tajemniczych w całej franczyzie. Niestety, również on zanotował opóźnienie. Jego powodem nie był jednak, jak można by było obstawiać, koronawirus. Kontuzji nabawiła się Letitia Wright, filmowa siostra tytułowej Czarnej Pantery. 

Filmy Marvela w 2022: seriale ''Ms. Marvel'' i ''Star Wars: Andor'' 

Jakie jeszcze filmy Marvela w 2022 mogą interesować wiernych widzów słynnej franczyzy? ''Ms. Marvel'' i ''Star Wars: Andor'' to dwa seriale, które pojawią się na platformie Disney+. Warto zaznaczyć, że przed nami jest jeszcze premiera serii ''The Book of Boba Fett'', która będzie miała miejsce 29 grudnia 2021 r.

Serial ''Ms. Marvel'' ma wprowadzić w świat Marvela zupełnie nową bohaterkę Kamalę Khan. Grana przez Iman Vellani postać od najmłodszych lat była ogromną fanką Avengersów. Uzyskanie własnych mocy pozwoliło jej na to, by samemu wyruszyć na wojnę z siłami zła. ''Star Wars: Andor'' to z kolei prequel filmu ''Łotr 1'' z Diego Luną w roli głównej. 

Zobacz też: "Eternals" to najbardziej biblijny film z całej serii Marvela. A jednak będzie wzbudzać kontrowersje

Więcej o: