Harry, Hermiona i Ron znowu razem na planie. Tak wyglądają po 20 latach

Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint wrócili do szkoły na jubileuszowe spotkanie. Młodzi aktorzy stawili się w Hogwarcie po 20 latach od pierwszego klapsa na planie "Harry'ego Pottera", a my w końcu dostaliśmy pierwsze zdjęcie z planu specjalnego odcinka serii. Premiera już niedługo.

Choć już dawno skończyła się ich przygoda z Hogwartem, to Harry, Ron i Hermiona znowu zasiedli we wspólnym pokoju Gryffindoru. HBO pokazało pierwsze zdjęcie roześmianych Daniela Radcliffe'a, Emmy Watson i Ruperta Grinta rozsiadających się na kanapach, które doskonale kojarzą wszyscy wielbiciele filmów o młodocianym czarodzieju z blizną w kształcie błyskawicy na czole.

Zobacz wideo Zjazd na 20-lecie Harry’ego Pottera. Jest pierwszy zwiastun

Pierwsze zdjęcie z rocznicowego programu o Harrym Potterze podgrzewa emocje

Specjalny program stworzony z okazji 20. rocznicy premiery pierwszego filmu z serii nosi tytuł "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwart" i na platformie HBO Max pojawi się już 1 stycznia 2022 roku. Oficjalnej daty premiery w Polsce jeszcze nie ma, ale biorąc pod uwagę doświadczenia z jubileuszowym odcinkiem "Przyjaciół", możemy się pewnie spodziewać go w mniej więcej tym samym czasie.

>>> Więcej wiadomośći ze świata popkultury i nie tylko na stronie głównej Gazeta.pl<<<

Program o Harrym Potterze pojawi się też mniej więcej 10 lat po tym, jak zakończyły się prace na planie ósmego i ostatniego filmu z sagi. Kręcenie tej wspominkowej produkcji to dla większości obsady pierwsza od dawna okazja, żeby spotkać się z resztą ekipy filmowej, z którą spędzili blisko 10 lat życia.

Poza odtwórcami ról głównych w projekcie wzięli także udział Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch i Ian Har. Pojawi się także reżyser pierwszego filmu Chris Columbus, a wszyscy razem będą wspominać, jak zaczęła się ich przygoda ze światem Harry'ego Pottera. Nie pojawi się za to autorka serii J.K. Rowling, która w ostatnich latach krytykowana jest za transfobiczne wypowiedzi i komentarze.

Przypomnijmy też, że na platformie HBO GO można odświeżyć sobie wszystkie filmy z serii, a także obejrzeć inny program przygotowany z okazji jubileuszu - "Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu". W programie, którego gospodynią jest uwielbiana brytyjska aktorka Helen Mirren, uczestnicy reprezentujący domy Hogwartu — Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff — walczą o zwycięski tytuł i puchar.

Więcej o: