Właśnie wszedł nowy "Seks w wielkim mieście". Tak zmieniły się kultowe stroje bohaterek

"I tak po prostu" czyli "And Just Like That." to nowa odsłona kultowego serialu "Seks w wielkim mieście". Dwa odcinki są już dostępne w serwisie HBO GO, a premiery kolejnych będą się odbywać co tydzień w czwartek. Serial liczy 10 odcinków, co oznacza, że sporo przed nami jeszcze do odkrycia. Zwłaszcza jeśli chodzi o kostiumy, z których produkcja słynęła.

Serial "I tak po prostu" ("And Just Like That…") wyprodukowany został przez Michaela Patricka Kinga i prezentuje dalsze losy Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) oraz Charlotte (Kristin Davis), które po przejściu przez skomplikowany okres życia i przyjaźni po trzydziestce, mierzą się z jeszcze bardziej skomplikowaną rzeczywistością życia i przyjaźni po pięćdziesiątce. Twórcy ostrzegają miłośników oryginalnego serialu już od dłuższego czasu, aby zachowali otwarty umysł, ponieważ nie próbują, a nawet nie chcą odtworzyć wszystkim znanego serialu. Bohaterki to dojrzałe kobiety po pięćdziesiątce, które borykają się z innymi problemami niż dwadzieścia lat temu. 

Zobacz wideo "I tak po prostu". Pierwszy teaser nowych perypetii bohaterek "Seksu w wielkim mieście"

Wszedł nowy "Seks w wielkim mieście"

6 czerwca 1998 roku na antenie HBO w USA wyemitowany został pierwszy odcinek "Seksu w wielkim mieście". Scenariusz opierał się na bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Candace Bushnell. Bohaterki to cztery niezależne kobiety mieszkające w Nowym Jorku. Każda z nich wykonuje inny zawód, ma całkiem inny charakter i podejście do spraw damsko-męskich. Mimo to ich potrzeby i pragnienia wcale się tak od siebie nie różnią. Produkcja zasłynęła tym, że otwarcie mówiła o seksie, związkach damsko-męskich i podążaniu za modą. Z czasem zyskała też status kultowej, zdobywając szereg nagród, w tym osiem Złotych Globów.

Seks w wielkim mieścieSeks w wielkim mieście HBO

Tak też na przełomie tysiącleci serialowe bohaterki były wyznacznikiem tego, co jest teraz modne, jednak ich kostiumy nie były tylko sposobem na pokazanie jak najdroższych metek. Owszem, część z nich składało się z ubrań i butów od najpopularniejszych projektantów, ale kostiumografowie za ich pomocą bardzo trafnie odzwierciedlali też różne osobowości, temperamenty i style życia bohaterek.

Seks w wielkim mieście, Carrie Bradshw, garderoba, film, serialSeks w wielkim mieście, Carrie Bradshw, garderoba, film, serial fot. kadr z serialu "Seks w wielkim mieście"

Kiedy Carrie szalała za szpilkami od Jimmy'ego Choo, Miranda wybierała styl formalny odpowiedni dla buisness woman, a po pracy ubierała się tak, żeby było jej wygodnie.

Seks w wielkim mieścieSeks w wielkim mieście HBO

>>> Więcej informacji ze świata popkultury i nie tylko na stronie Gazeta.pl<<<

Kiedy w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z kontynuacji produkcji, fani wyrazili rozczarowanie nie tylko tym, że aktorki mają siwe włosy, ale także tym, jak zostały ubrane: ich zdaniem wyglądało to tak, jakby utkwiły w czasach swojej młodości, co sprawia, że całość wydaje się być karykaturą "Seksu w wielkim mieście" sprzed lat. Wiele osób wskazuje, że serialowa Carrie, którą kochają nigdy w życiu by nie założyła sukienki z sieciówki Forever 21, a Miranda nie przebrałaby się tak, by wyglądać jak snobistyczna damulka.

Faktem jest, że przy "An Just Like That..." nie pracowała oryginalna kostiumografka Patricia Field, która w czasie kręcenia kontynuacji "Seksu w wielkim mieście" pracowała we Francji nad kostiumami do netfliksowego serialu "Emily w Paryżu". Na planie serialu HBO zastąpiła ją Rebecca Weinberg, która chciała zachować równowagę pomiędzy ubraniami dostępnymi dla wszystkich ludzi, a ciuchami od wielkich projektantów. Faktem jest, że od zakończenia emisji "Seksu w wielkim świecie" świat mody bardzo się zmienił, to samo też stało się  z życiem bohaterek. 

I tak po prostu"I tak po prostu" wracają? 17 lat po finale "Seksu w wielkim mieście" świat jest już inny

W rolach głównych w "I tak po prostu" zobaczymy Sarah Jessica Parker, Cynthię Nixon i Kristin Davis. W serialu występują również Sara Ramírez, Sarita Choudhury, Nicole Ari Parker, Karen Pittman, Chris Noth, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson oraz Evan Handler. Obowiązki producentów wykonawczych serialu "I tak po prostu" pełnią Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Julie Rottenberg, Elisa Zuritsky, John Melfi oraz Michael Patrick King. Za scenariusz odpowiedzialni są Michael Patrick King, Samantha Irby, Rachna Fruchbom, Keli Goff, Julie Rottenberg and Elisa Zuritsky.