Świąteczne komedie dla każdego, idealne na zimowe popołudnia i wieczory, spędzane w gronie najbliższych

Najlepsze świąteczne komedie sprawią, że Boże Narodzenie, będące cudownym czasem miłości i wspólnych rozmów w rodzinnym gronie, stanie się jeszcze bardziej magiczne. Zapoznaj się z najzabawniejszymi produkcjami w świątecznych klimatach, wśród których odnajdziesz pełne humoru opowieści familijne i komedie romantyczne.

Świąteczna komedia dla całej rodziny: "Elf", reż. Jon Favreau (1998)

Dobra świąteczna komedia, którą obejrzysz z bliskimi? Zabawny "Elf" w reżyserii Jona Favreau to opowieść idealna na rodzinny seans. O czym opowiada? Buddy (Will Ferrell), jeszcze jako małe dziecko, trafia do siedziby Świętego Mikołaja, w której dorasta pod opieką elfów. Już jako dorosły mężczyzna postanawia przenieść się do Los Angeles, by dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu.

Najlepsze komedie świąteczne: "Holiday", reż. Nancy Meyers (2006)   

W Boże Narodzenie włącz najlepsze komedie świąteczne. Jedną z nich jest "Holiday", przybliżająca życie dwóch całkiem różnych od siebie kobiet. Iris Simpkins (Kate Winslet) to dziennikarka, która zakochała się w mężczyźnie, mającym poślubić inną. Amanda (Cameron Diaz) jest właścicielką agencji reklamowej. Kobieta dowiaduje się, że ukochany ją zdradził. Bohaterki łączy jedno – ich serca zostały złamane. Aby uwolnić się od bolesnych doświadczeń postanawiają dokonać prawdziwej rewolucji, dlatego zamieniają się domami, niezrażone nawet ogromną odległością, którą muszą pokonać. Amanda przenosi się z pełnego słońca Los Angeles do Anglii, a Iris w końcu może nacieszyć się piękną pogodą. Bohaterki nawet nie spodziewają się, że wkrótce do drzwi ich serc zapuka nowa miłość.

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?

Kultowe komedie świąteczne: "To właśnie miłość", reż. Richard Curtis (2003)

Kultowe komedie świąteczne, takie jak "To właśnie miłość", to wspaniała propozycja dla każdego, kto lubi romantyczne historie w gwiazdorskich obsadach. Podczas poznawania losów bohaterów, zobaczysz na ekranie popularnych i lubianych aktorów: Alana Rickmana, Liama Neesona, Colina Firtha, Hugh Granta, Chiwetela Ejiofora, Emmę Thompson czy Keirę Knightley. 

Film świąteczny, przedstawiający miłość w różnych wydaniach, był nominowany do Złotych Globów w dwóch kategoriach: Najlepsza komedia lub musical oraz Najlepszy scenariusz. Jeśli szukasz wyjątkowych opowieści na Boże Narodzenie włącz "To właśnie miłość".

Jaką świąteczną komedię obejrzeć? "Last Christmas", reż. Paul Feig (2019)

Jaką świąteczną komedię obejrzeć w Boże Narodzenie? "Last Christmas" wprowadzi Cię w prawdziwie magiczny nastrój. Poznaj Kate (Emilia Clarke), młodą kobietę, która zajmuje się sprzedażą artykułów bożonarodzeniowych. Życie dziewczyny przywdziewającej strój elfa, jest jednak wielkim pasmem niepowodzeń. Pewnego dnia Kate poznaje Toma (Henry Golding). Magia świąt sprawia, że dwója z pozoru niepasujących do siebie osób, zaczyna coś do siebie czuć.

Świąteczne komedie: lista pozostałych zabawnych produkcji w bożonarodzeniowych klimatach

Inne zabawne świąteczne komedie? Lista pozostałych najlepszych produkcji, których nie możesz pominąć w Boże Narodzenie, rozpoczyna się od familijnego hitu, jakim jest "Kevin sam w domu". W końcu trudno wyobrazić sobie święta bez ten produkcji. Wśród obrazów, które możesz obejrzeć wspólnie z rodziną, odnajdziesz także komedię z Jimem Carrey’em "Grinch: świąt nie będzie", a także filmy "Kronika świąteczna" i "Kronika świąteczna: część druga". Szukasz czegoś bardziej romantycznego? "Randki od święta", "Ja cię kocham, a ty śpisz" czy "Last Christmas" to pełne ciepła, wzruszające komedie, które umilą świąteczne wieczory. Sprawdź, które produkcje również warto zobaczyć.

 • "Kevin sam w domu", reż. Chris Columbus (1990)
 • "Grinch: świąt nie będzie", reż. Ron Howard (2000)
 • "Randki od święta", reż. John Whitesell (2020)
 • "Święta, święta i... znowu święta", reż. Roberto Santucci (2020)
 • "Family Man", reż. Brett Ratner (2000)
 • "Ja cię kocham, a ty śpisz", reż. Jon Turteltaub (1995)
 • "Kronika świąteczna", reż. Clay Kaytis (2018)
 • "Kronika świąteczna: część druga", reż. Chris Columbus (2020)
 • "Listy do M.", reż. Mitja Okorn (2011)
 • "Listy do M. 2", reż. Maciej Dejczer (2015)
 • "Listy do M. 3", reż. Tomasz Konecki (2017)
 • "Listy do M. 4", reż. Patrick Yoka (2020)
 • "Last Minute", reż. Patryk Vega (2013)

Zobacz też: Amazon Prime - filmy świąteczne 2021. Znajdziesz tu najpopularniejszy film na Boże Narodzenie [LISTA]

Więcej o: