Helios organizuje mini maraton z filmami serii Matrix

W środowy wieczór, 22 grudnia o godzinie 20.00, we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce, odbędą się seanse prezentujące absolutny klasyk gatunku ci fi i jego kontynuację. Nocne Maratony Filmowe zaprezentują wówczas Mini Maraton Matrix z długo wyczekiwaną premierą filmu "Matrix: Zmartwychwstania".

Podczas jednego wieczoru na wielki ekran powróci pierwsza część tej wybitnej serii – "Matrix" oraz premierowo, najnowsza odsłona kultowego cyklu - "Matrix: Zmartwychwstania". 

Matrix wraca po latach

"Matrix" to historia Neo - genialnego hakera. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemniczy Morfeusz - człowiek, który obiecuje przekazać mu wiedzę o rzeczywistości, w jakiej żyje. Prawdę o dwóch światach: prawdziwym i wygenerowanym, który ma tylko udawać rzeczywistość. Neo przystaje do grupy Morfeusza i zaczyna dostrzegać, że świat, w którym egzystował to fikcja, a jego życiem ktoś kierował. Kolejne stopnie wtajemniczenia stawiają przed Neo nowe pytania. Czym jest Matrix i komu służy?

Zobacz wideo "Matrix: Zmartwychwstania". Zwiastun

"Matrix Zmartwychwstania" to długo wyczekiwana czwarta odsłona przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Lana Wachowski napisała piękny scenariusz i równie wspaniałą historię. To jedyny powód, dla którego zdecydowałem się na udział w filmie. To niesamowite uczucie móc znów pracować z Laną. Coś specjalnego. Moim zdaniem ta historia ma coś ważnego do powiedzenia i każdy wyciągnie z niej coś dla siebie - mówił Keanu Reeves.

"Matrix" (1999), "Matrix Reaktywacja" (2003) i "Matrix Rewolucje" (2003) zarobiły w sumie ponad 1,6 mld dolarów na całym świecie. Scenariusz czwartej części napisali Lana Wachowski, Aleksander Hemon i David Mitchell. Oprócz Reevesa i Moss w obsadzie znalazł się m.in. Yahya Abdul-Mateen II.

Więcej o: