"Spider-Man" i "Matrix" - dwie duże premiery jeszcze przed świętami. Repertuar kin Helios

Na ten moment czekały miliony kinomanów. Internet dosłownie szalał po każdym newsie i zwiastunie Spider-Mana, który pobił wszelkie możliwe rekordy oglądalności na YouTube'ie. "Spider-Man: Bez drogi do domu" wreszcie trafia do kin, ale to nie jest jedyna duża premiera.

To będzie 150 minut niesamowitej jazdy filmowym rollercosterem, który wywraca do góry nogami cały dotychczasowy świat Spider-Mana. Tylu zagadek przed widzami nie krył dotąd chyba żaden film. Ile pająków zobaczymy na ekranie, którzy złoczyńcy będą ścigali bohatera i czy zobaczymy w pełnym składzie Złowieszczą Szóstkę, nie mówiąc o scenie po napisach? Tom Holland i Zendaya wracają na duży ekran 17 grudnia.

Zobacz wideo Zwiastun nowego Spider-Mana. Premiera filmu już w grudniu

Podczas weekendu w wybranych kinach "Spider-Man: Bez drogi do domu" będzie dostępny w wersji dla widzów ukraińskojęzycznych.

ZendayaZendaya w sukni inspirowanej pajęczą siecią na premierze "Spiderman: Bez drogi do domu"

Po ponad 20 latach wraca też Neo. 22 lata temu w pierwszej części trylogii Matrix ujawniona została cała prawda o świecie, w którym żyjemy... 22 grudnia Helios zaprasza wszystkich widzów na ponowne spotkanie z bohaterami w najnowszej odsłonie "Matrix Zmartwychwstania". W świecie dwóch rzeczywistości — gdzie codzienność miesza się z czymś więcej — Thomas Anderson będzie musiał raz jeszcze zdecydować się, czy podążać za królikiem do nory. Wybór nie będzie prosty, ale Matrix jest potężniejszy, bardziej strzeżony i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na ekrany wraca też znany dzieciom i ich rodzicom miś polarny. Tym razem po to, żeby zabrać swoich wiernych fanów na rodzinne wakacje, aż do Chin. Wszystko dlatego, że podczas urlopu Miśka ktoś kradnie jego koronę. Kiedy katastrofa wisi na włosku, pojawia się wskazówka mówiąca, że korona mogła zostać wywieziona do Azji. Aby ją odzyskać, Misiek, jego rodzina i przyjaciele – pod pozorem wspólnych wakacji – udają się do Chin. Na miejscu odkrywają, że zaginiony przedmiot został ukryty w największym parku rozrywki na świecie. Premiera filmu "Misiek: Ekipa na wakacjach" 17 grudnia.

Jest pierwszy zwiastun dokumentu TVP o Maryli Rodowicz. Jest pierwszy zwiastun dokumentu TVP o Maryli Rodowicz. "Byliśmy parą przez trzy lata"

Seanse specjalne

Najbliższe cykliczne spotkania rozpoczynają 19 grudnia Filmowe Poranki, gdzie na dzieci czeka zestaw pięciu bajek z serii "44 Koty". Przed filmem jak zawsze konkursy, wspólne zabawy, na zakończenie balonowe niespodzianki od Heliosa. 20 grudnia w cyklu Kino Konesera zostanie z kolei zaprezentowany włoski dramat "Wszystko zostaje w rodzinie". To przejmująca historia małżeństwa z wieloletnim stażem, które boryka się z problemem zdrady i życiowych wyborów. Główni bohaterowie filmu będą starali się odpowiedzieć na odwiecznie nurtujące pytanie: co trzyma przy ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła?

22 grudnia w ramach Nocnych Maratonów Filmowych będzie można zobaczyć  kultowego "Matrixa" oraz premierowo najnowszą część "Matrix Zmartwychwstania". Dzień później w cyklu Kultura Dostępna Helios zaprezentuje film Jana Jakuba Kolskiego "Republika Dzieci". Baśniowy świat zaprasza widzów na niebywałą historię, w której grupa bohaterskich dzieciaków stara się zawalczyć o swoją przyszłość. Czy napotkane elfy, fauny, rusałki pomogą im stworzyć wymarzoną i tytułową Republikę Dzieci? Wartościowe kino familijne, którego się nie zapomina.

Więcej o: