Program specjalny "Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" z gwiazdami. Premiera w styczniu w HBO GO

Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu filmów o Harrym Potterze, spotykają się po raz pierwszy, aby świętować dwudziestą rocznicę premiery filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Jubileuszowy program specjalny przybliży zakulisowe historie, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom między aktorami, zabierze widzów w podróż pełną magii i wspomnień o jednej z najbardziej kochanych filmowych serii wszech czasów.

Do tego wyjątkowego spotkania oprócz odtwórców głównych ról dołączą Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Har.

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

"Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu". Trudno uwierzyć, że minęły już dwie dekady

Program "Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" zapowiada się na świętowanie fenomenu powstania serii filmów oraz niezwykłej rodziny filmowej, która narodziła przy ich produkcji w Warner Bros. Studios w Londynie dwie dekady temu. Jednocześnie będzie to uhonorowanie tej niezrównanej spuścizny filmowej i jej niepowtarzalnego wpływu na serca, umysły i wyobraźnię wielu fanów na całym świecie.

- To była niesamowita podróż od czasu debiutu filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Obserwowanie jak ewoluował on w niezwykłe uniwersum było co najmniej magiczne — powiedział Tom Ascheim, szef Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics. – Jubileuszowe spotkanie jest hołdem dla wszystkich osób, na których życiu ten kulturowy fenomen wywarł istotny wpływ – od utalentowanej obsady i ekipy, która włożyła swoje serce i duszę w tę niezwykłą serię filmową, po pełnych pasji fanów, którzy 20 lat później podtrzymują ducha czarodziejskiego świata.

-  Przy tej niesamowitej grupie aktorów w powietrzu unosi się magia, kiedy wszyscy wracają tak jakby do domu, do oryginalnych planów zdjęciowych i dekoracji Hogwartu, gdzie zaczęli 20 lat temu. Ich podekscytowanie, gdy przygotowują się do zabrania swoich fanów w bardzo wyjątkową i osobistą dla nich podróż przez historię kręcenia serii filmów, jest wyraźnie wyczuwalne – powiedziała producentka wykonawcza Casey Patterson.

"Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" wyprodukowany został przez Warner Bros. Unscripted Television we współpracy z Warner Horizon w kultowym studio Warner Bros. Studio Tour London - The Making of Harry Potter. Obowiązki producentki wykonawczej programu pełni Casey Patterson z ramienia Casey Patterson Entertainment ("A West Wing Special to Benefit When We All Vote") oraz Pulse Films ("Beastie Boys Story").

Premiera programu specjalnego odbędzie się w Polsce w HBO GO w styczniu.

Więcej o: