"Inni ludzie". Jest premierowy zwiastun filmu na podstawie powieści Doroty Masłowskiej

"Inni ludzie" to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków, pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Film w reżyserii Aleksandry Terpińskiej wejdzie do kin w marcu. W czwartek ukazał się jego pierwszy zwiastun.

"Inni ludzie" to debiut pełnometrażowy Aleksandry Terpińskiej. Krótki metraż reżyserki "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał Rail d'Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę MADANTS.

Zobacz wideo Popkultura odc. 95

"Inni ludzie". Nikt się nie spodziewał, gdzie podąży ta relacja

Na pierwszy rzut oka Kamil (Jacek Beler) i Iwona (Sonia Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Marek Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Magdalena Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Beata Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół nich. Codzienność bohaterów uważnie obserwuje i opisuje narrator (Sebastian Fabijański).

 

Producentka Klaudia Śmieja-Rostworowska pracowała przy "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i "Obywatelu Jonesie" Agnieszki Holland. W 2018 roku firma współprodukowała "High Life" Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche, a w roku 2020 - "Szarlatana" Agnieszki Holland. Aktualnie spółka pracuje nad anglojęzycznym debiutem Agnieszki Smoczyńskiej "Ciche siostry" z Letitią Wright (Black Panther) w jednej z głównych ról.

Poza Warner Bros. partnerami filmu są: Canal+, Alcatraz Films, Film Produkcja, Moderator Inwestycje, Abstraction Plan. "Inni ludzie" otrzymali dotacje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska. Premiera kinowa produkcji jest zaplanowana na 18 marca 2022 roku.

Więcej o: