Margaret debiutuje w filmie fabularnym "Zadra". Główna bohaterka walczy o miejsce w hiphopowym świecie

Zakończyły się zdjęcia do "Zadry" - filmu muzycznego o młodej raperce, która próbuje wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. To pierwsza polska produkcja o takiej tematyce, bo choć nawiązuje do nurtu stworzonego w filmach "Jesteś Bogiem" i "Proceder", przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki. Film trafi do kin pod koniec 2022 roku.

"Zadra" to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Zadra walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Zobacz wideo Margaret o nowej płycie. "To jest o mnie, moim życiu, moich psach"

"Zadra". Ten film będzie tętnił bitem

Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, którego poprzedni krótki film "Koniec widzenia" był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Scenariusz napisała Monika Powalisz, współautorka m.in. serialu "Belfer". W tytułowej roli występuje Magdalena Wieczorek (po raz pierwszy na wielkim ekranie), a partnerują jej Jakub Gierszał, Magdalena Różczka oraz Ignacy Liss. Zaskoczeniem dla widzów będzie udział Margaret, która stawia swoje pierwsze kroki w filmie.

- Z jednej strony moja postać jest Zadrą - scenicznym zwierzęciem i królową sceny. Z drugiej jest Sandrą - dziewczyną z osiedla, która próbuje związać koniec z końcem. Zadra walczy o szacunek i fejm, Sandra o miłość i o rodzinę. Żeby znaleźć szczęście i spełnienie, te dwie postaci i ich pragnienia muszą się połączyć. Wydaje się to niemal niemożliwe - mówi debiutująca Magdalena Wieczorek.

Za muzykę w filmie odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak, współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu – Włodim. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Specjalnie do filmu powstało kilkanaście utworów z udziałem Magdaleny Wieczorek oraz Jakuba Gierszała. Teksty "Zadry" napisał Michał "Żyto" Żytniak, artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

"Zadrę" produkuje TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis. Film trafi do kin pod koniec 2022 roku.

Więcej o: