"Batman". Robert Pattinson i Zoe Kravitz łączą siły w nowym zwiastunie. Będzie się działo

O ile poprzednie zapowiedzi "Batmana" w reżyserii Matta Reevesa były dość tajemnicze i stonowane, o tyle w najnowszym zwiastunie dostajemy kawał akcji (nie tylko takiej związanej z wybuchami i pościgami). Na ekranie obok Roberta Pattinsona pojawiają się m.in. Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot oraz Andy Serkis w roli Alfreda Pennywortha.

Na pytanie Alfreda: "to twoja nowa koleżanka?", grany przez Roberta Pattinsona Bruce Wayne odpowiada: "nie jestem pewien". Rzeczona koleżanka to oczywiście zachwycająca Selina Kyle, czyli Kobieta-Kot, w której postać wcieliła się Zoe Kravitz. Jej pierwsze spotkanie z Batmanem ukazane w nowym zwiastunie z miejsca wskazuje, że najbliższej wiosny w kinach polecą iskry.

"Batman". Nietoperz, kot i... jeszcze więcej kotów

Ścieżki zamaskowanego obrońcy Gotham i zwinnej złodziejki przecinają się, gdy miasto terroryzuje Człowiek-Zagadka (Paul Dano). Złoczyńca przesyła Batmanowi zagadkowe wiadomości, w których wskazuje na to, że zna pewien mroczny sekret związany z historią Gotham i wie, kto tak naprawdę skrywa się w przebraniu nietoperza.

Zobacz wideo "Batman". Nowy zwiastun filmu z Robertem Pattinsonem i Zoe Kravitz

- Wiele innych historii opowiada o tym, jak [Bruce Wayne] pokonał swój strach przed przeistoczeniem się w Batmana. Dla mnie jednak bardziej ekscytujące było pokazanie go w samym środku kryminologicznego procesu. Pokazanie, że może popełniać błędy - mówił w ubiegłym roku Matt Reeves. - Film jest tak naprawdę opowieścią detektywistyczną o korupcji, podchodzimy do tego tak, jakby Batman mógł istnieć naprawdę. On nie ma żadnych super mocy, jest za to skrajnie uważny i skupiony. Największą inspiracją był dla nas film "Chinatown", podobnie były z "Taksówkarzem" i "Francuskim łącznikiem" - dużo klimatów z lat 70.

'Batman'Robert Pattinson wrócił na plan "Batmana". Wyciekły zdjęcia z pogrzebu

Oprócz Batmana, Kobiety-Kota, Alfreda i czołowego złoczyńcy w najnowszej zapowiedzi nadchodzącej produkcji Warner Bros. pojawiają się m.in. Jeffrey Wright, grający komisarza Gordona, oraz ucharakteryzowany nie do poznania Colin Farrell jako Pingwin. Chociaż z uwagi na pandemię koronawirusa w tym roku Warner Bros. pokazywało swoje filmy jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max, "Batman" jak na razie jest reklamowany z dopiskiem "tylko w kinach". Premierę superprodukcji Matta Reevesa zaplanowano na 4 marca. 

Więcej o: