Sylwester w kinie? Helios na ostatni dzień w roku szykuje wieczór pełen atrakcji

Święta, święta i po świętach. Na tych, którzy zrobili sobie świąteczną przerwę od kina i leniuchowali pod kocem w towarzystwie klasyki kina świątecznego, czyli "Kevina samego w domu", w sieci kin Helios czekają premierowe tytuły i wiele filmów do nadrobienia. Na ostatni dzień w roku sieć szykuje wieczór pełen filmowych i wystrzałowych atrakcji.

W nowy rok sieć kin Helios wchodzi tanecznym krokiem u boku najbardziej roztańczonej ekipy filmowych zwierzaków. Ta ekipa to "Sing 2", a na jej czele ponownie staje niesamowity koala Buster Moon, który nie zatrzymuje się w realizacji marzeń i spełnia się jako najlepszy manager muzyczny świata. Opowieść o tych bohaterach skradła serca milionów Polaków i cztery lata temu film wszedł do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji w naszym kraju. Dlatego też sieć kin Helios, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów "Sing", przygotowała kolejną serię całotygodniowych pokazów przedpremierowych drugiej części.

Przedpremierowe pokazy "Kogla-mogla 4"

Drugi prezent, jaki Helios przygotował dla widzów z okazji nowego filmowego roku, to pokazy przedpremierowe najnowszej polskiej komedii: "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Tak, tak dobrze znani i uwielbiani członkowie rodziny powracają w kolejnym rodzinnym galimatiasie, a wraz z nimi pojawi się cała plejada nowych bohaterów. Będzie wesoło, jak w każdej rodzinie, w której są zaręczyny, ślubne plany, babcia czekająca na wesele jedynego wnusia, chwile grozy, intrygi, pościgi i rodzinka zza oceanu. Pokazy filmu odbędą się 1,2 i 6 stycznia.

Zobacz wideo "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Kultowa komedia powraca [ZWIASTUN]

Premiery w Heliosie

W nadchodzącym tygodniu premier filmowych widzowie będą mieli okazję dwukrotnie podróżować w czasie. Z bohaterami pierwszego filmu będzie można poczuć klimat Ameryki lat 70., na co wskazuje sam tytuł, "Licorice Pizza". To nazwa kultowych w tamtym czasie sklepów płytowych w Stanach, gdzie klientów częstowano lukrecjami i sprowadzano dla nich najświeższe perełki wydawnicze. To obiecuje wspaniałą oprawę muzyczną dla opowieści o pierwszej nastoletniej miłości głównych bohaterów, która rodzi się w tle wielkiego świata kina i megaprodukcji Hollywood. Reżyser zadbał o doskonałą obsadę i można się tylko spodziewać, że jego film powalczy jeszcze o Oscary. Na ekranie będzie można zobaczyć między innymi Bradleya Coopera, Seana Penna oraz dwójkę debiutantów, których krytycy już określają mianem gwiazd młodego pokolenia. Premiera "Licorice Pizza" już 31 grudnia.

Oscary 2022. 'Licorice Pizza'Oscary 2022. 'Licorice Pizza' Courtesy of Metro Goldwyn Mayer Pictures Inc.

Druga premiera, która odbędzie się 5 stycznia, także będzie okazją do podróży w czasie. Dzięki trzeciemu z popularnej serii filmowi "King's Man: Pierwsza misja" widzowie będą mieli okazję poznać genezę pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej o nazwie King's Man. Tym razem na ekranie zobaczymy samego Ralpha Finneasa, który wcieli się w przywódcę organizacji. W obliczu I wojny światowej agentom przyjdzie zmierzyć się m.in. z niebezpiecznym Rasputinem.

Superprodukcje na ekranach Heliosa

Na widzów, którzy chcą nadrobić kinowe zaległości, a wciąż nie widzieli dwóch światowych blockbusterów, sieć kin Helios czeka z otwartymi salami i zaprasza na film "Spider-Man. Bez drogi do domu". Warto dodać, że produkcja ta w 12 dni od premiery wygenerowała na całym świecie zyski w wysokości miliarda dolarów. To kawał porządnej rozrywki z dawką inteligentnego humoru. Nie trzeba być fanem komiksów, aby dobrze się bawić na tym filmie. Film opatrzony znakiem: "Stop. Nie przegap!".

Zobacz wideo Pojawił się oficjalny zwiastun nowego Spider-Mana. Premiera filmu już w grudniu

Drugi z megahitów na liście Heliosa to "Matrix. Zmartwychwstania". Film pretendujący do miana najbardziej kontrowersyjnego w tym roku. Warto się o tym przekonać i wkroczyć na salę kinową niczym Neo ponownie do Matrixa. Emocje, tak jak i efekty specjalne, gwarantowane na najwyższym poziomie.

Rodzinne filmy

Na rodzinny czas w kinie sieć Helios ma jeszcze jedną propozycję filmu animowanego. To wspaniała przygoda z bohaterami filmu "W 80 dni dookoła świata". Klasyka gatunku oparta na ponadczasowej książce Juliusza Verne’a teraz w nowej odsłonie ku uciesze małych i dużych kinomanów. Nie ma czasu na nudę w tak doborowym towarzystwie, jak w tym filmie - widzowie poznają zwariowanego małpiszona i postrzeloną żabę, których można pokochać od pierwszych minut.

Sylwestrowy wieczór w kinach Helios. Oferta specjalna

Helios zaprasza do spędzenia sylwestra ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję filmami. Widzowie mają do wyboru dwa pakiety filmów. Sympatycy rodzimej kinematografii wybiorą zapewne pakiet nr 2, a zwolennicy kina zagranicznego ucieszą się z nr 1.

Maraton sylwestrowy zestaw 1

Na początek w doskonały nastrój wprowadzi nas Pedro Almodóvar i jego najnowsze dzieło "Matki równoległe", z niesamowitą Penélope Cruz w roli głównej. Po przerwie na powitanie nowego roku ich miejsce zajmie Bradley Cooper w towarzystwie Coopera Hoffmana oraz Alany Haim w filmie wybitnego Paula Thomasa Andersona "Licorice Pizza". Gwarantujemy, że nie zabraknie wspaniałych emocji, zabawy i dobrego smaku.

Maraton sylwestrowy zestaw 2

W zestawie drugim udział na naszych ekranach zapowiedzieli m.in. Michał Żurawski, Aleksandra Domańska oraz Weronika Książkiewicz, których zobaczymy w przedpremierowym pokazie filmu "Szczęścia chodzą parami". Po przerwie na noworoczny toast za świetny nastrój odpowiedzialni będą znani wszystkim bohaterowie komedii "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4", w których wcielą się m.in. Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki oraz Maciej Zakościelny. Będzie energicznie, chwilami romantycznie, ale przede wszystkim bardzo zabawnie.

Akcje specjalne Heliosa

2 stycznia w ramach cyklu Helios dla dzieci - Filmowe Poranki wyświetlony zostanie film "Tomek i Przyjaciele: Wielki Świat! Wielki Przygody!". "Tomek i Przyjaciele" to animowany serial dla dzieci o przygodach małej, niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Dzięki swojej pracowitości Tomek jest numerem 1 i tym samym przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może, chętnie pomaga innym. Podczas swojej codziennej pracy Tomek i jego przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód i ciągle uczą się czegoś nowego.

Kino Konesera zaprezentuje 3 stycznia w wybranych kinach konkretne pozycje filmowe: "Moje wspaniałe życie", a w nim znany lubiany duet Agata Buzek i Jacek Braciak. Bohaterką tego filmu jest Joanna "Jo" Lisiecka, która jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest.

"DAU Natasza" to pierwsza część monumentalnego dzieła Ilji Chrżanowskiego jest wprowadzeniem w skonstruowany z niebywałym rozmachem świat DAU. Wstrząsająca, transowa, chwytająca bohaterów i widzów w pułapki długich ujęć Natasza opowiada o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Rzecz rozgrywa się w przeciągu kilku dni w 1952 roku, a Chrżanowski czyni nas świadkami dramatycznego uwikłania tytułowej bohaterki.

"Wszystkie nasze strachy" i kolejny wspaniały duet aktorski, który potrafi zamieszać na ekranie: Chyra i Ogrodnik. Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia, a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego, bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Program TV na sobotę 25.07: film 'Wszystkie nasze strachy' z Dawidem OgrodnikiemProgram TV na sobotę 25.07: film 'Wszystkie nasze strachy' z Dawidem Ogrodnikiem Fot. Jarosław Sosiński / Kino Świat

Wśród projektów specjalnych 5 stycznia Helios przygotował dla sympatyków wydarzeń kulturalnych przepełnione świąteczno-noworoczną atmosferą magiczne show: "Gwiazdka z maestro André Rieu". "Jingle Bells", "O Holy Night", "Oh Happy Day" czy "Mary’s Boy Child" to tylko niektóre hity, które będzie można usłyszeć w wykonaniu André, jego solistów, chóru gospel oraz Orkiestry Johanna Straussa.

6 stycznia cykliczne spotkania w ramach Kultury Dostępnej zaoferują widzom pokazy filmu "Bo we mnie jest seks". Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Tadeusz Konwicki, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu. Wykorzystując władzę, stawką za odrzucenie czyni jej karierę. Czy uda mu się złamać kobietę, która uwielbia niezależność, ale nie potrafi żyć bez występów?

Repertuar sieci kin Helios nigdy nie zawodzi. Aby dobrze rozplanować nadchodzący tydzień, warto już dziś zajrzeć na stronę www.helios.pl, zapoznać się z poszczególnymi tytułami, a następnie zaopatrzyć w bilety na wybrane filmy. Warto przy tym pamiętać o heliosowej ofercie specjalnej: "Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz"!

Więcej o: