Jan Mayzel nie żyje. Aktor znany m.in. z "Misia" i "Klanu" zmarł w wieku 91 lat

Nie żyje Jan Mayzel. Aktor teatralny, filmowy i serialowy, zmarł 30 grudnia w wieku 91 lat. Był znany m.in. z udziału w "Misiu", "Alternatywach 4", "Klanie", czy "Tygrysach Europy". Teraz żegnają go rodzina i przyjaciele.

Jan Mayzel zmarł wieczorem 30 grudnia. W żałobie pozostawił swoją żonę Zofię Merle - aktorkę znaną z seriali takich jak "Klan" i "Na dobre i na złe".

Zobacz wideo Jak wyglądała współpraca z Andrzejem Sapkowskim? Co zmienia się w 2. sezonie? Rozmowa z Lauren Hissrich, twórczynią serialu "Wiedźmin"

Nie żyje Jan Mayzel. Przyjaciele i współpracownicy żegnają artystę

"Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle" - poinformowała na Facebooku polska aktorka filmowa i teatralna Izabella Olejnik.

"Zmarł znakomity aktor, Jan Mayzel. Mąż Zofii Merle. Para osiem lat temu straciła syna, Marcina, kierownika produkcji i II reżysera. Dużo smutku i bólu w tych ostatnich latach. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia" - napisał na Facebooku poeta Remigiusz Grzela.

Kim był Jan Mayzel? Życie autora nie było usłane różami

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 roku. Był absolwentem PWST w Krakowie na wydziale aktorskim. Był również związany z Teatrem Młodego Widza w Krakowie, grał również w teatrach im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Powszechnym w Warszawie, Komedia w Warszawie, Dramatycznym w Elblągu, Dramatycznym w Warszawie, Północnym w Warszawie, Muzycznym "Roma", czy Och-Teatrze. Można było go zobaczyć również w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Występował również w najbardziej znanych polskich produkcjach  - "Kingsajz", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Miś", "Alternatywy 4",  "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Rozmowy kontrolowane", "Tygrysy Europy", "Matki żony i kochanki".

'Ozark' Netflix - nowości na styczeń 2022. Co warto obejrzeć na Netfliksie? [LISTA]

Pierwszą żoną Jana była Zofia Kucówna. Następnie związał się z aktorką Zofią Merle znaną z "Na dobre i na złe" i z "Klanu". Oboje kilka lat temu przeżyli ogromną rodzinną tragedię. W 2013 roku na nowotwór zmarł ich 42-letni syn Marcin, który również poświęcił swoje życie zawodowe branży filmowej.

Więcej o: