Andrew Garfield został influencerem w filmie Gii Coppoli. Obok niego Maya Hawke

Światowa premiera "Króla Internetu" odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Film wyreżyserowała Gia Coppola – wnuczka słynnego Francisa Forda Coppoli ("Czas Apokalipsy", trylogia "Ojciec Chrzestny") oraz bratanica uznanej reżyserki Sofii Coppoli ("Między słowami"). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield, na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke.

Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Ma to być historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka. Gia Coppola mówi o filmie:

Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. 'Król internetu' jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózgu.
Zobacz wideo Polacy nie gęsi i swoje seriale mają. Ta produkcja popularnością u nas przebiła międzynarodowy hit

Andrew Garfield ostatnio zaliczył udany powrót do serii o Spider Manie, pojawiając się obok m.in. Toma Hollanda w "Spider Man: Bez drogi do domu", a także grając główną rolę w musicalu "tick... tick... BOOM!", za którą dostał Złoty Glob.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprócz Garfielda w obsadzie są m.in.: Maya Hawke ("Stranger Things", "Pewnego razu... w Hollywood"), Jason Schwartzman ("Grand Budapest Hotel", "Fargo"), Nat Wolff ("Notatnik śmierci", "Gwiazd naszych wina") oraz Johnny Knoxville ("Jackass: Bezwstydny dziadek". "Faceci w czerni II".) 

Więcej o: