Janusz Gajos odchodzi z teatru. "Są pewne obawy, że nie dam rady w trakcie przedstawienia"

Na początku stycznia informowaliśmy o tym, że Janusz Gajos podjął decyzję o odejściu z Teatru Narodowego w Warszawie, z którym był związany przez blisko 20 lat. Marzena Dąbrowska z TN powiedziała Gazeta.pl, że aktor oficjalnie zakończył współpracę z teatrem w maju 2021 roku. Teraz Janusz Gajos sam opowiedział o powodach swojej decyzji w rozmowie z "DDTVN".

"Zrobił to dla żony. Wie, że ona ma rację i jest jej wdzięczny za to, że tak się o niego troszczy, ale nie zmienia to faktu, że ciężko mu na sercu" - takie słowa znajomego Janusza Gajosa cytował tygodnik "Na żywo", zwracając uwagę, że nazwisko aktora zniknęło ze stałej obsady Teatru Narodowego. Elżbieta Gajos w rozmowie z serwisem Plejada.pl zapewniła, że jej mąż "nie zrywa z teatrem", choć zrezygnował z etatu w Teatrze Narodowym. Sam aktor skomentował sytuację w jasny sposób.

Zobacz wideo POPkultura odc. 98

Janusz Gajos o pracy w teatrze: Poczułem się troszeczkę zmęczony

Gajos odwiedził program "Dzień Dobry TVN", gdzie stwierdził:

Policzyłem sobie, że to są 62 lata uprawiania tego zawodu w teatrze. Poczułem się troszeczkę zmęczony.

Na deskach teatru Janusz Gajos zadebiutował w 1965 roku, po ukończeniu studiów na wydziale aktorskim PWSTiF w Łodzi. Przez pięć kolejnych lat był aktorem w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Od roku 1970 związywał się na stałe z różnymi teatrami w stolicy: Komedią (1970-71), Polskim (1971-74), Kwadratem (1974-80), Dramatycznym (1980-84), Powszechnym (1984-2002) i wreszcie Narodowym.

Janusz Gajos nie ukrywa, że na jego postanowienie o opuszczeniu szeregów Teatru Narodowego spory wpływ wywarły powody okołozdrowotne. Od Marzeny Dąbrowskiej z działu komunikacji i marketingu Teatru Narodowego dowiedzieliśmy się, że oficjalnie Gajos zakończył współpracę z Teatrem Narodowym w Warszawie już w maju 2021. - Przyłapałem się na tym, że już nie jestem panem sytuacji na scenie, więc to była ta wskazówka mówiąca "uważaj". Są pewne obawy, że nie dam rady w trakcie przedstawienia. Oczywiście, że są na to sposoby, ale ja nie chciałbym z tego korzystać - mówił w "DDTVN".

Janusz Gajos z żoną na gali Orły 2016Teatralna emerytura? Nazwiska Janusza Gajosa nie ma już na liście aktorów Teatru Narodowego

Uznawany za jednego z najlepszych rodzimych aktorów Janusz Gajos zdobył popularność poza teatrem jeszcze w latach 60. dzięki roli Janka Kosa w serialu "Czterej pancerni i pies". Wśród licznych filmowych i telewizyjnych dokonań Gajosa są takie tytuły jak: "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", "Alternatywy 4", "Człowiek z żelaza", "Dekalog IV", "Piłkarski poker", "Psy", "Trzy kolory: Biały", "Ekstradycja", "Fuks", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Żółty szalik", "Pitbull", "Zemsta", "Ekipa". "Jasminum" czy "Kler". Na premierę czeka "Fuks 2" z jego udziałem.

Więcej o: