Gierek i zwierzaki, a przedpremierowo "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Repertuar Heliosa

Co nowego w kinie? Michał Koterski jako Edward Gierek, ale nie tylko.

Pierwsza premiera przeniesie widzów do lat 70., aby poznali historię I sekretarza KC PZPR. Gierek to nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Historia człowieka, który do dziś budzi skrajne opinie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia... Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiają na duży ekran.

Zobacz wideo "Gierek" [ZWIASTUN]

Z kolei w "Sing 2" zwierzaki pod kierownictwem koali Bustera Moona udowodnią całemu światu i sobie, że warto marzyć! To będzie przygoda ich życia, w którą zabiorą wszystkich widzów bez względu na wiek. Animację będzie można też zobaczyć w wersji ukraińskiej (Warszawa - cały tydzień kinowy, Bielsko-Biała, Gdańsk Forum, Łódź, Poznań, Szczecin Kupiec, Wrocław Magnolia park, Wrocław Bielany - 23.01, niedziela).

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W repertuarze Heliosa zawsze mile widziane są filmy familijne, a tym bardziej animacje o superbohaterach takich jak dzielna Maggie, która jest… wombatem. "O czym marzą zwierzęta" to gwarancja wesoło spędzonego czasu. To film, który przypomina o tym, że każdy z nas może być bohaterem bez maski i peleryny. Liczy się dobre serce, odwaga i wiara w siebie.

Dla fanów polskiej komedii idealną propozycją będzie film "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4". Do ekipy znanych widzom bohaterów dołączają nowe twarze. Film obejrzało już pół miliona widzów.

Paszporty Polityki 2021Paszporty "Polityki" 2021. Były mocne odniesienia do polityki - w tym sukienka

"Spider-Man. Daleko od domu" zdążył nas już przyzwyczaić, że tydzień po tygodniu pnie się na szczyty. Ten rok będzie należał zdecydowanie do Spider-Mana, szczególnie, że w kwietniu fani będą mieli kolejny powód do świętowania: 60 lat temu słynny pająk pierwszy raz pojawił się na kartach komiksu. A w kinach Helios wciąż jest szansa dla spóźnialskich lub dla tych, którzy chcą zobaczyć przygody tego wyjątkowego bohatera kolejny raz.

A co na pokazach specjalnych?

24 stycznia w ramach cyklu Kino Konesera Helios na wybranych ekranach zaprezentuje widzom film "Wszystkie nasze strachy", w którym wspaniale zaprezentował się w głównej roli Dawid Ogrodnik jako tytułowy Daniel, ekscentryczny artysta, zagorzały aktywista i katolik. Zmuszony przez dramatyczny bieg wydarzeń do walki w obronie swoich idei i zaściankowego myślenia społeczności w której przyszło mu żyć…

Tego samego dnia, w innych lokalizacjach, także w Kinie Konesera, zaprezentowany zostanie przebój festiwalu w Wenecji - "Aida". Film opisuje jedną z najczarniejszych kart w historii współczesnej Europy – masakrę w Srebrenicy. To filmowe arcydzieło, które zostaje mocno w głowie i porusza do żywego.

Janusz GajosJanusz Gajos odchodzi z teatru. "Są pewne obawy, że nie dam rady w trakcie przedstawienia"

Natomiast 26 stycznia, w ramach cyklu Kino Kobiet wyświetlony zostanie film "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Po ogromnym sukcesie pierwszej części filmu na ekrany powracają dobrze znani i zupełnie nowi bohaterowie. Są o kilka lat starsi, ale czy życie nauczyło ich jakich błędów nie popełniać w związkach oraz przyjaźni i czy stali się najlepszymi wersjami siebie? 

27 stycznia Helios zaprezentuje z kolei komedię "Teściowie", w której widzowie zostaną zaproszeni na niecodzienne, ale jakże uwielbiane przez wszystkich… wesele. Uroczystość podczas której goście, rodzina udowadniają sobie, dlaczego spotykają się tylko od święta. Widz otrzymuje wraz z zaproszeniem na wesele cały pakiet komicznych sytuacji, dramatów i płaczu. Niestety na tym weselu nie dane będzie zatańczyć z panną młodą czy panem młodym, ponieważ mają inne plany na wieczór i… życie.

Więcej o: