Netflix. Polski film najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym na świecie. Sprawdziliśmy, gdzie jest najpopularniejszy

"Jak pokochałam gangstera" już drugi tydzień z rzędu jest najchętniej oglądanym filmem w Polsce na Netfliksie, ale bardzo dobrze radzi sobie także w innych krajach. W których najlepiej?

Film Macieja Kawulskiego z Tomaszem Włosokiem w roli głównej jest na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych produkcji nieanglojęzycznych serwisu. Wrażenie robi przewaga nad kolejnym tytułem w rankingu. Zestawienie jest sporządzane na podstawie liczby godzin, które użytkownicy platformy spędzają na oglądaniu konkretnej produkcji - "Jak pokochałam gangstera" ma prawie 2,5 razy lepszy wynik niż włoska "Kolacja dla czworga" (miejsce drugie). 

Top10 Netfliksa (10-16.01.22)Top10 Netfliksa (10-16.01.22) Netflix

Paszporty Polityki 2021Paszporty "Polityki" 2021. Były mocne odniesienia do polityki - w tym sukienka

Netflix pokazał "Jak pokochałam gangstera" na świecie. Jest popularny

Jak polska produkcja radzi sobie w poszczególnych krajach? Tu już nie ma podziału na nieanglojęzyczne i anglojęzyczne produkcje, brane pod uwagę są wszystkie z oferty Netfliksa. Co prawda w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii "Jak pokochałam gangstera" nie załapał się do top10, ale już np. na Ukrainie, w Bułgarii, Chorwacji czy Belgii jest na czwartym miejscu, a w Izraelu czy Irlandii na szóstym.

Zobacz wideo "Jak pokochałam gangstera". Zwiastun nowego filmu Macieja Kawulskiego

W Argentynie, Nigerii i w Dominikanie film znalazł się na dziewiątym miejscu, w Finlandii na dziesiątym, W Holandii na siódmym, we Francji czy Grecji na piątym, a w Czechach, na Węgrzech, Rumunii i Bahamach na trzecim. Poza Polską najlepiej poradził sobie na Malcie i Słowacji - miejsce drugie.

Więcej informacji na temat filmów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Polsce "Jak pokochałam gangstera" miał premierę 5 stycznia, w innych krajach tydzień później. W jednym z największych serwisów filmowych na świecie - IMDB - film Kawulskiego ma w tym momencie ocenę 6/10 (średnia ocen użytkowników strony). W Rotten Tomatoes znalazły się na razie zaledwie dwie recenzje dziennikarzy, więc jest ich zbyt mało, by wyciągać wnioski, natomiast widzowie dają filmowi 67 proc. pozytywnych ocen.  

Henry Cavill jako wiedźmin Geralt z Rivii. 'Wiedzmin', sezon 2. Kadr z serialu NetflixTwórczyni "Wiedźmina" pękła: Czemu to wydaje się takie beznadziejne?

Produkcja jest inspirowana prawdziwą historią Skotarczaka, znanego jako "Nikoś" - polskiego gangstera drugiej połowy XX wieku.

Więcej o: