George McKey i Lily-Rose Depp w "Wilku". Już w kinach

Znany z roli w filmie "1917" George McKey zagrał głowną rolę w filmie "Wilk". U jego boku występuje m.in. Lily-Rose Depp. Zobacz zwiastun.

Za scenariusz i reżyserię irlandzko-polskiej koprodukcji odpowiada Nathalie Biancheri. W obsadzie "Wilka" znaleźli się także: Paddy Considine ("Makbet), Eileen Walsh ("Patrick Melrose"), Lola Petticrew ("Anna Boleyn") oraz Fionn O'Shea ("Normalni ludzie"). 

Henry Cavill jako wiedźmin Geralt z Rivii. 'Wiedzmin', sezon 2. Kadr z serialu NetflixTwórczyni "Wiedźmina" pękła: Czemu to wydaje się takie beznadziejne?

"Wilk" - zobacz zwiastun. O czym opowiada film?

Zobacz wideo "Wilk" [ZWIASTUN]

17-letni Jacob wierzy, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele. Przyjeżdża do kliniki nazywanej „Zoo", która specjalizuje się w leczeniu schorzenia - prawdziwego i coraz częściej występującego w naszym społeczeństwie - określanego jako dysforia gatunkowa. Występuje głównie wśród nastolatków i dzieci, które uważają, że są wiewiórkami, tygrysami, pandami itp. Pacjenci poddawani są różnorodnym, często represyjnym sposobom leczenia.

'Krzyk', 2022 - nową, piątą odsłonę słynnego cyklu można oglądać w kinach od 14 styczniaW kinach "Krzyk 5". W oryginał nikt nie wierzył, a stał się hitem. Dlaczego?

W przeciwieństwie do swoich nastoletnich rówieśników, którzy stopniowo "wyrzekają się" swoich zwierząt, on coraz bardziej oddala się od "wyleczenia". Jedyną ulgą dla jego wciąż rosnącego niepokoju jest Kocica - 22-letnia, enigmatyczna pacjentka, która dostrzega jego prawdziwą naturę. Czy będzie mógł wyrzec się swojego prawdziwego "ja" w imię miłości? Czy będzie mógł żyć, tłumiąc to kim jest, aby przestrzegać norm, które dyktuje społeczeństwo?

Więcej informacji na temat filmów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polskim producentem filmu jest Lava Films, a autorem zdjęć Michał Dymek. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o: