Gaspard Ulliel nie żyje. Aktor znany z roli Hannibala zmarł w wieku 37 lat po wypadku na stoku

Gaspard Ulliel nie żyje. 37-letni aktor zmarł w wyniku urazu głowy po wypadku na stoku narciarskim. Mężczyzna był znany między innymi z roli Hannibala Lectera czy Yvesa Sainta Laurenta.

Gaspard Ulliel zmarł wskutek wypadku narciarskiego, do którego doszło we wtorek 18 stycznia 2022 roku - podaje portal Deadline. Aktor miał zaledwie 37 lat.

Louis de Fun?s w 1965 r. Louis de Funes bawił na ekranie, lecz skrywał mroczną historię. Nie miał łatwego życia

Gaspard Ulliel nie żyje. Francuski aktor zmarł na skutek wypadku

Jak czytamy, aktor został przetransportowany do szpitala w Grenoble po wypadku, do którego doszło na zboczach Sabaudii we francuskiej części Alp. 37-latek miał doznać urazu głowy.

Jego życia nie udało się jednak uratować - zmarł w środę rano. Francuska agencja prasowa AFP podaje, że wiadomość ta została potwierdzona przez rodzinę Ulliela w przesłanym do mediów komunikacie.

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Narodowe pożegnania Jeana-Paula Belmondo Poruszające pożegnanie Jean-Paula Belmondo. Wybrzmiała muzyka Morriconego

Gaspard Ullier - kim był?

Gaspard Ulliel urodził się w listopadzie 1984 roku w Billancourt we Francji. Swoją pierwszą kreację aktorską stworzył jeszcze w liceum w telewizyjnej produkcji "Une femme en blanc". W późniejszych latach mężczyzna wystąpił także w prequelu "Milczenia owiec" - "Hannibal: Po drugiej stronie maski", gdzie zagrał tytułową rolę czy produkcjach, takich jak: "Bardzo długie zaręczyny", "Zakochany Paryż", "Saint Laurent", "To tylko koniec świata" czy "Sybilla". W ubiegłym roku w mediach pojawiła się informacja, że Ulliel dołączył do obsady serialu Marvela "Moon Knight".

Aktor był laureatem dwóch Cezarów - w 2005 roku otrzymał nagrodę dla najbardziej obiecującego aktora za rolę w filmie "Bardzo długie zaręczyny", natomiast 12 lat później dla najlepszego aktora za występ w obrazie Xaviera Dolana "To tylko koniec świata".

Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali
Więcej o: