Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

Dorastanie i pierwsza miłość, nadopiekuńcza mama i szalona ciotka, przyjaźń na zakręcie i wielki turniej gamingowy. Jak widać, życie 10-letniego e-sportowca to nie lada wyzwanie - będzie się można o tym przekonać, oglądając film "Za duży na bajki".

"Za duży na bajki" to niezwykle ciepła, zabawna i pobudzająca wrażliwość opowieść o tym, jak stawiać czoła trudnym, życiowym sytuacjom. W świat dziecięcych pasji, skrytych marzeń i trudów dorastania wprowadzają widzów Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski oraz wschodzące gwiazdy ekranu: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska. Film familijny w reżyserii Kristoffera Rusa wejdzie do kin 18 marca. 

Rysunek Thomasa GeveChłopiec, który narysował Auschwitz. Później napisał tę książkę [FRAGMENT]

"Za duży na bajki" - o czym jest film? 

W życiu Waldka, wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

Zobacz wideo "Za duży na bajki" - zwiastun

Scenariusz filmu został oparty na książce o tym samym tytule i napisany przez jej autorkę, Agnieszkę Dąbrowską.  

Więcej artykułów na temat filmów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To historia o dojrzewaniu oraz wyrywaniu się Waldka spod skrzydeł kochającej mamy, z którą łączy go piękna więź. Teresa bardzo kocha syna. Jednak, borykając się z własnymi problemami, lękami i frustracjami, często przelewa je na chłopca, nie pozwalając mu na dorastanie i samodzielność. - Tak bardzo stara się opiekować synem, że stale trzyma go pod kloszem - opowiada o swojej roli Karolina Gruszka, filmowa Teresa, mama głównego bohatera.

Jak pokochałam gangsteraPolski film najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym Netfliksa. Gdzie najpopularniejszy?

Rozpieszczony dziesięciolatek Waldek (Maciej Karaś) chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy (Karolina Gruszka) i ekscentryczna ciotka (Dorota Kolak) staną na drodze do spełnienia jego marzenia, ale nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w turnieju.

Więcej o: