Polska komedia i thriller z zagranicznymi gwiazdami. Sprawdź nowy repertuar Heliosa

Ostatni weekend stycznia to w Heliosach kilka kolejnych kinowych premier i przedpremierowych pokazów. Oczywiście, są też seanse specjalne.

Pierwsza premiera weekendu to film, którego tytuł mówi sam za siebie: "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach:. Szykuje się komedia o męskich słabościach, sile przyjaźni i miłości w wydaniu znanych już widzom bohaterów pierwszej części. W obsadzie m.in. Alicja Bachleda-Curuś, Mikołaj Roznerski, Leszek Lichota, Piotr Głowacki i Zbigniew Zamachowski.

Zobacz wideo Alicja Bachleda-Curuś wraca w filmie "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" [ZWIASTUN]

W wybranych kinach Heliosa będzie można również obejrzeć "Zaułek koszmarów". Reżyser Guillermo del Toro powierzył role w tej produkcji takim gwiazdom jak: Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Richard Jenkins i Rooney Mara. To ekranizacja powieści Williama Lindseya Greshama.

Zaułek koszmarów - kadr z filmu Pierwsza ekranizacja była mocno ocenzurowana. Przeczytaj fragment "Zaułka koszmarów"

Fabuła? Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę i jej męża, byłego telepatę, Pete’a, postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit, by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata.

W wybranych kinach sieci będzie wyświetlany przedpremierowo "Skarb Mikołajka", a także "Wiki i jej Sekret".

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 Co oprócz premier w Heliosie?

Niezłego galimatiasu w polskich kinach narobił film "Koniec Świata, czyli Kogel Mogel 4" -
od początku bije rekordy popularności (najlepsze kinowe otwarcie polskiej produkcji od początku pandemii). Przebojem również wdarł się na szczyty "Spider-Man. Bez drogi do domu", który osiąga sukcesy frekwencyjne w każdym kraju, w którym jest wyświetlany. Aktualnie walczy z "Avatarem" o trzecie miejsce wśród najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć Petera Parkera w akcji, może to zrobić w najbliższych dniach - produkcja ciągle na ekranach. 

Podobnie jak zeszłotygodniowa premiera - "Gierek". To historia jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku dla polskiej historii. Na ekranie mimo charakteryzacji widzowie rozpoznają wiele gwiazd polskiego kina. Weekendowy i rodzinny czas pomogą wypełnić wszystkim widzom zwierzaki występujące w muzycznej animacji, która króluje obecnie na ekranach kin. To fantastyczna przygoda z Busterem Moonem oraz jego ekipą w przebojowym filmie "Sing 2". 

Kryminał dla WOŚP Pakiet kryminałów i thrillerów z autografami [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

A co w specjalnych cyklach?

30 stycznia cykl Filmowe Poranki zaprezentuje najmłodszym widzom przygody najbardziej znanej lokomotywy na świecie w filmie "Tomek i Przyjaciele". Dzięki swojej pracowitości parowóz Tomek jest numerem jeden i tym samym przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może, chętnie pomaga innym. Seanse organizowane pod szyldem Helios dla Dzieci to nie tylko animacje, ale także konkursy z nagrodami.

31 stycznia w cyklu Kino Konesera Helios w wybranych lokalizacjach zaprezentuje widzom komedię "Szef roku". Film ukazuje, do czego zdolny jest wyrachowany mocodawca pragnący osiągnąć swój cel. Uruchamia lawinę nieszczęść, której nie da się zatrzymać. Ten film to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

3 lutego w ramach cyklu Kultura Dostępna Helios zaprasza na film "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Widzowie nie będą mieli czasu na złapanie oddechu w trakcie seansu z PRL-owskim Królem Ucieczek, jak był nazywany Zdzisław Najmrodzki. To film z rolą Dawida Ogrodnika i najlepszą polską muzyką lat 80.

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"

Więcej o: