"Johnny" to historia księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum domowego w Pucku, popularnego duchownego, vlogera, autora książek. W głównych rolach występują Dawid Ogrodnik oraz Piotr Trojan. Partnerują im także m.in. Maria Pakulnis oraz Joachim Lamża.
Tu można licytować rekwizyty, widoczne na zdjęciu poniżej >>
Jerzy Owsiak z rekwizytami z filmu 'Johnny' materiały prasowe NEXT FILM
W skład pakietu wchodzą:
"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego ks. Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
Autorem scenariusza do "Johnnego" jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2022 roku.
– To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. "Johnny" to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – mówił o projekcie Jaroszek.
W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Gazeta.pl gra znów #JedenDzieńDłużej. >>