Sposób na teściową

Teściowie Przyjaciele czy wrogowie? Daleka rodzina, czy jedynie znajomi? Ktoś, kto służy pomocą przez całe życie, czy też śmiertelnie niebezpieczny nieprzyjaciel? Ukochani, czy jednak nieznośni. Cóż, wiecie już chyba o co chodzi. Chyba niewiele jest osób bardziej znienawidzonych, niż te, którym można nadać miano "potworna teściowa".

New Line Cinema przedstawia film Roberta Luketica, Sposób na teściową , komedię, w której występują Jennifer Lopez, Jane Fonda, Michael Vartan i Wanda Sykes. Film wyprodukowały firmy Benderspink i Spring Creek.

Po latach poszukiwania pana Właściwego, Charlotte 'Charlie' Cantilini (Lopez) w końcu znajduje mężczyznę swoich marzeń, Kevina Fieldsa (Vartan). Odkrywa jednocześnie, że jego matka, Viola (Fonda), to kobieta żywcem przeniesiona z najbardziej koszmarnych snów. Zwolniono ją niedawno z pracy, była znaną dziennikarką telewizyjną. Obawiając się, że straci syna tak, jak straciła swoją pracę, Viola jest zdecydowana odstraszyć narzeczoną Kevina, zamieniając się w najgorszą teściową na świecie. Podczas gdy asystentka Violi, Ruby (Sykes), robi co w jej mocy, by wprowadzić w życie szalone plany swojej szefowej, Charlie decyduje się przyjąć wezwanie. Rozpoczyna się bezpardonowa walka, w której panie określą, która z nich obejmie dominującą pozycję.

Reżyserem filmu jest Robert Luketic ( Legalna blondynka ), producentami Sposobu na teściową są Paula Weinstein, Chris Bender i JC Spink. Scenariusz napisała Anya Kochoff, producentem wykonawczym filmu jest Michael Flynn.

W skład zespołu produkcyjnego weszli nagrodzony Oskarem autor zdjęć Russell Carpenter, montażyści Scott Hill i Kevin Tent, projektantka kostiumów Kym Barrett, kierowniczka produkcji Missy Stewart i reżyserka castingu Ronna Kress.

Firma New Line Cinema wprowadziła film Sposób na teściową (kategoria PG-13 ze względu na "odniesienia do seksu i język") na ekrany amerykańskich kin 13 maja 2005 roku.

www.monsterinlaw.com