Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

Piątek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim aż trzy premiery. Na fanów Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia", dziecięcą publiczność ucieszy familijna animacja "Skarb Mikołajka" i pokazy z konkursami, a fanów kina katastroficznego "Moonfall" - porywające widowisko science fiction. Z okazji zbliżających się Walentynek sieć kin Helios zaprasza do udziału w konkursie.

Sieć kin należących do Agory zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodą główną jest roczny karnet do kina dla dwojga! Dzięki niemu laureaci będą mogli celebrować swoją miłość do kina przez okrągły rok. Szczegóły dostępne są pod adresem: www.helios.pl/walentynki.

Premiery: nowy Vega, Mikołajek i film sci-fi

A jak sytuacja repertuarowa? Patryk Vaga pokaże "Miłość, seks & pandemia". Główna bohaterka, Kaja, jest ambitną dziennikarką, która swoich kochanków już dawno przestała liczyć. Olga to silna prokurator i zadeklarowana feministka. Nora odnosi sukcesy zawodowo, ale jej życie uczuciowe pozostaje w rozsypce. Wkrótce za sprawą pandemii życie trzech przyjaciółek zostanie wywrócone do góry nogami. A każda z nich odkryje, że miłość w czasach lockdownu ma znacznie więcej niż 50 twarzy…

Uwielbiany przez wszystkich bohater ponadczasowych książek powraca na kinowe ekrany w familijnym hicie "Skarb Mikołajka". W życiu chłopca najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata Mikołajka awansuje i rodzina musi się przeprowadzić, chłopiec wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Na małych kinomanów przed weekendowymi seansami (5-6 lutego, godz. 12:30) czekać będą quizy i zagadki do rozwiązania, a nagrodami w konkursach będą książki o przygodach Mikołajka. Dorosłych może zainteresować informacja, że w polskiej wersji językowej głosów rodzicom tytułowego bohatera użyczyli Maja Ostaszewska i Tomasz Kot.

Zobacz wideo "Skarb Mikołajka" [ZWIASTUN]

"Moonfall" to porywające widowisko science fiction opowiadające o trójce astronautów, która wyrusza w kosmos, by powstrzymać zbliżającą się zagładę Ziemi i odkryć prawdziwą naturę Księżyca… Była astronautka i pracowniczka NASA Jo Fowler jest przekonana, że ma klucz do uratowania planety, ale wierzą jej jedynie astronauta z jej przeszłości Brian Harper i wielbiciel teorii spiskowych K.C. Houseman. Wspólnie odkrywają, że... Księżyc nie jest tym, czym myśleliśmy. W rolach głównych Halle Berry, Patrick Wilson i John Bradley.

W niektórych kinach sieci będzie można także obejrzeć dwie inne premiery tygodnia - familijny film "Wiki i jej Sekret" oraz "Oczy Tammy Faye". W tym pierwszym ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy więc dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Natomiast "Oczy Tammy Faye" to film biograficzny z Jessiką Chastain, która gra słynną w latach 70. i 80. ubiegłego wieku ewangelistkę Tammy Faye Bakker. 

A pokazy specjalne?

W repertuarze Heliosa na widzów czeka również kilka innych filmów. "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" opowiada o sile przyjaźni, chwilach wzruszenia i szalonych przygodach uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym "żyli długo i szczęśliwie"? W kolejnej odsłonie komedii Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia...

Sympatyków biografii powinien ucieszyć fakt, iż w repertuarze kin Helios wciąż obecny jest film "Gierek". Historia jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku w polskiej historii. Twórcy filmu przygotowali niebanalny film opowiadający o człowieku, jego sile i słabościach. Akcja filmu toczy się w latach 1970 – 1982, kiedy Edward Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, aż do końca jego internowania.

Rodzinny czas pomogą wypełnić wszystkim widzom zwierzaki występujące w muzycznej animacji, która króluje obecnie na ekranach kin. To fantastyczna, rozśpiewana przygoda z Busterem Moonem oraz jego ekipą w przebojowym filmie "Sing 2". Przed bohaterami większe marzenia, jeszcze większe wyzwania i największy występ w historii.

7 lutego w ramach cyklu Kino Konesera Helios zaprezentuje dramat historyczny "Benedetta". Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej…

10 lutego w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprasza na film obyczajowy "Biały potok", komedię omyłek o perypetiach dwóch małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane dobrej pracy i drugiej ciąży. Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że spędziła noc z Michałem. Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania.

Więcej o: