Wyreżyserował "Jak zostałem gangsterem", teraz bierze się za "Akademię Pana Kleksa". Ruszają otwarte castingi dla dzieci i młodzieży

Ruszają pierwsze stacjonarne castingi do nowego filmu na motywach kultowej "Akademii Pana Kleksa". Za reżyserię odpowiedzialny jest Maciej Kawulski, który stworzył wcześniej "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" i "Jak pokochałam gangstera". Jak podkreśla, zależy mu na tym, by dać szansę każdemu, kto chce spróbować swoich sił w aktorstwie. A poszukiwane są dzieciaki w wieku od 8 do 15 lat - przesłuchania odbędą się w Katowicach.

Pierwsze stacjonarne przesłuchania dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie fabularnym na motywach "Akademii Pana Kleksa" odbędą się w dniach 12-13.02 (sobota i niedziela) - ekipa filmowa będzie czekać na wszystkich chętnych w katowickiej Bajce Pana Kleksa.

Bohaterowie filmów o Kleksie poszukiwani

Poszukiwani są młodzi aktorzy w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bez względu na doświadczenie przed kamerą lub jego brak. Reżyser Maciej Kawulski podkreśla:

Otwarte castingi są w Polsce rzadkością, dlatego spodziewamy się ogromnego zainteresowania. Chcemy dać szansę każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na młode aktorki i aktorów będzie czekało aż osiem ekip filmowych. Planujemy spotkać się z ponad 2000 kandydatów.
Zobacz wideo Maciej Kawulski zaprasza dzieciaki na casting do nowej "Akademii Pana Kleksa"

Nowa "Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która ma przemawiać swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wejść w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Reżyser miał zresztą okazję spotkać się niedawno z Piotrem Fronczewskim, który grał główną rolę w pamiętnych filmach sprzed lat:

 

Jak wziąć udział w castingu?

Aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo uczestników, wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja online na wybrany dzień i godzinę. Po zarejestrowaniu się na stronie www.bajkapanakleksa.pl uczestnicy otrzymają mailowo wejściówkę oraz sceny do przygotowania. Castingi odbędą się 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23. Potrwają od godz. 10 do 19. Kandydaci i kandydatki zaproszeni są z opiekunami prawnymi. 

<<Reklama>> Audiobook "Akademia Pana Kleksa" dostępny jest w Publio.pl >>

Dla ułatwienia zamieszczamy film instruktażowy:

 
Więcej o: