Filmy o księżniczkach, szczęściu i realnych problemach. Mamy najlepsze propozycje!

Filmy o księżniczkach to klasyka gatunku. Które tytuły oprócz łzawej historii przemycają też ważne przesłanie? Sprawdź baśniową rekomendację dla młodszych i starszych dzieci.

Romantyczne filmy o księżniczkach - wstęp do romantycznych komedii 

Baśniowe historie o miłości skierowane są do przyszłej widowni komedii romantycznych. I chociaż w tych niepozornych tytułach kryje się wiele krzywdzących stereotypów to i tak romantyczne filmy o księżniczkach cieszą się dużym powodzeniem. Szukasz tytułów, które będą kolorową odskocznią od szarej rzeczywistości i jednocześnie niosą za sobą ważne przesłanie ? Sprawdź poniższe propozycje. 

Billy ElliotFilmy o tańcu - od starego Hollywood po bitwy taneczne

Filmy o książętach i księżniczkach dla dzieci, które uczą empatii 

Oglądanie bajek to jedna z topowych rozrywek dla dzieci, zanim wciśniemy przycisk play i wrócimy do swoich zajęć, warto sprawdzić, czy wybrany tytuł jest wartościowy, czy to tylko sekwencja kolorowych obrazków. Wartościowe filmy o książętach i księżniczkach prezentujemy poniżej. 

Film o księżniczce Pocahontas 

Film z 1995 roku jest bardzo uniwersalny i wyjątkowo pasuje do współczesnych czasów, chociaż akcja dzieje się w XVII wieku w okresie podbojów kolonialnych. W pogoni za złotem do Nowego Świata przybywa grupa żołnierzy angielskich pod dowództwem złowrogiego gubernatora Ratcliffe'a. U celu okazuje się, że tereny, które interesują Anglików, należą do Indian. Jeden z żołnierzy zakochuje się w pięknej córce wodza Pocahontas, dziewczyna pokazuje mu magię dziewiczych terenów, które mogą ulec degradacji za sprawą najeźdźców. Film o księżniczce Pocahontas to miłosna historia, która nawołuje nie tylko do tolerancji i poszanowania innych kultur, ale staje też w obronie środowiska. I chociaż ten tytuł zadebiutował w kinach podczas dzieciństwa rodziców współczesnych maluchów, to idealnie odwołuje się do aktualnych problemów. Zdecydowanie warto. 

Filmy o księżniczkach -  kto skradł serce Aladyna? 

Bajka opowiada historię miłości bogatej księżniczki Dżasminy i biednego Aladyna, któremu na każdym kroku towarzyszy wierna małpka Abu. Zanim Aladynowi uda się zdobyć serce rozpieszczonej księżniczki czeka go seria niefortunnych zdarzeń. Jego celem jest tajemnicza lampa z dżinem spełniającym życzenia. Aladyn to najlepszy dowód na to, że filmy o księżniczkach nie muszą podążać za stereotypem. Tym razem gołębie serce nie należy do ubogiej dziewczyny, ale młodzieńca, który musi nauczyć się zasad w świecie, w którym rządzi status i pieniądze. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 118

Filmy o księżniczkach dla młodzieży - tytuły dla starszaków 

Z czasem ze  świata bajek dzieci płynnie przechodzą do filmu. Filmy o księżniczkach dla młodzieży to baśnie osadzone we współczesnym świecie, które oprócz klasycznego wątku poruszają problemy nastolatków. Poniżej kilka przykładowych tytułów. 

''Książę i ja'': królewskie wesele

Filmowa opowieść o konwenansach, które często stają na drodze prawdziwej miłości. Paige za sprawą archaicznego dekretu, który mówi o tym, że małżonką króla powinna być arystokratka może stracić przyszłość u boku ukochanego księcia. 

''Pamiętniki księżniczki'' 

Historia o tym, że czasami życie może zmienić się w jednej chwili. Mia jest typową nastolatką, którą wychowuje mama. Przyszłość dziewczyny zmienia się za sprawą nieobecnego ojca, który na łożu śmierci czyni z dziewczyny spadkobierczynię tronu w małym królestwie w Europie. Czy główna bohaterka zdecyduje się na porzucenie amerykańskiego stylu życia na rzecz nowych obowiązków? 

'After'Filmy podobne do ''After'' - przewodnik po tytułach o zakazanej miłości

''Wymarzony książę''

Alice jest zwykłą dziewczyną, której mama jest właścicielką małej restauracji. Pewnego dnia na jej drodze staje prawdziwy książę, który pomimo planowanego wesela bez reszty zakochuje się w dziewczynie z ludu. Czy młody chłopak sprzeciwi się surowej matce i wypełni królewski obowiązek, a może posłucha głosu serca? 

Zobacz też: ''Virgin River'' sezon 4: kiedy i gdzie będzie go można obejrzeć?

Więcej o: