Filmy o księżniczkach, szczęściu i realnych problemach. Mamy najlepsze propozycje!

Filmy o księżniczkach to klasyka gatunku. Które tytuły oprócz łzawej historii przemycają też ważne przesłanie? Sprawdź baśniową rekomendację dla młodszych i starszych dzieci.

Romantyczne filmy o księżniczkach - wstęp do romantycznych komedii 

Baśniowe historie o miłości skierowane są do przyszłej widowni komedii romantycznych. I chociaż w tych niepozornych tytułach kryje się wiele krzywdzących stereotypów to i tak romantyczne filmy o księżniczkach cieszą się dużym powodzeniem. Szukasz tytułów, które będą kolorową odskocznią od szarej rzeczywistości i jednocześnie niosą za sobą ważne przesłanie ? Sprawdź poniższe propozycje. 

Filmy o książętach i księżniczkach dla dzieci, które uczą empatii 

Oglądanie bajek to jedna z topowych rozrywek dla dzieci, zanim wciśniemy przycisk play i wrócimy do swoich zajęć, warto sprawdzić, czy wybrany tytuł jest wartościowy, czy to tylko sekwencja kolorowych obrazków. Wartościowe filmy o książętach i księżniczkach prezentujemy poniżej. 

Film o księżniczce Pocahontas 

Film z 1995 roku jest bardzo uniwersalny i wyjątkowo pasuje do współczesnych czasów, chociaż akcja dzieje się w XVII wieku w okresie podbojów kolonialnych. W pogoni za złotem do Nowego Świata przybywa grupa żołnierzy angielskich pod dowództwem złowrogiego gubernatora Ratcliffe'a. U celu okazuje się, że tereny, które interesują Anglików, należą do Indian. Jeden z żołnierzy zakochuje się w pięknej córce wodza Pocahontas, dziewczyna pokazuje mu magię dziewiczych terenów, które mogą ulec degradacji za sprawą najeźdźców. Film o księżniczce Pocahontas to miłosna historia, która nawołuje nie tylko do tolerancji i poszanowania innych kultur, ale staje też w obronie środowiska. I chociaż ten tytuł zadebiutował w kinach podczas dzieciństwa rodziców współczesnych maluchów, to idealnie odwołuje się do aktualnych problemów. Zdecydowanie warto. 

Filmy o księżniczkach -  kto skradł serce Aladyna? 

Bajka opowiada historię miłości bogatej księżniczki Dżasminy i biednego Aladyna, któremu na każdym kroku towarzyszy wierna małpka Abu. Zanim Aladynowi uda się zdobyć serce rozpieszczonej księżniczki czeka go seria niefortunnych zdarzeń. Jego celem jest tajemnicza lampa z dżinem spełniającym życzenia. Aladyn to najlepszy dowód na to, że filmy o księżniczkach nie muszą podążać za stereotypem. Tym razem gołębie serce nie należy do ubogiej dziewczyny, ale młodzieńca, który musi nauczyć się zasad w świecie, w którym rządzi status i pieniądze. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 118

Filmy o księżniczkach dla młodzieży - tytuły dla starszaków 

Z czasem ze  świata bajek dzieci płynnie przechodzą do filmu. Filmy o księżniczkach dla młodzieży to baśnie osadzone we współczesnym świecie, które oprócz klasycznego wątku poruszają problemy nastolatków. Poniżej kilka przykładowych tytułów. 

''Książę i ja'': królewskie wesele

Filmowa opowieść o konwenansach, które często stają na drodze prawdziwej miłości. Paige za sprawą archaicznego dekretu, który mówi o tym, że małżonką króla powinna być arystokratka może stracić przyszłość u boku ukochanego księcia. 

''Pamiętniki księżniczki'' 

Historia o tym, że czasami życie może zmienić się w jednej chwili. Mia jest typową nastolatką, którą wychowuje mama. Przyszłość dziewczyny zmienia się za sprawą nieobecnego ojca, który na łożu śmierci czyni z dziewczyny spadkobierczynię tronu w małym królestwie w Europie. Czy główna bohaterka zdecyduje się na porzucenie amerykańskiego stylu życia na rzecz nowych obowiązków? 

''Wymarzony książę''

Alice jest zwykłą dziewczyną, której mama jest właścicielką małej restauracji. Pewnego dnia na jej drodze staje prawdziwy książę, który pomimo planowanego wesela bez reszty zakochuje się w dziewczynie z ludu. Czy młody chłopak sprzeciwi się surowej matce i wypełni królewski obowiązek, a może posłucha głosu serca? 

Zobacz też: ''Virgin River'' sezon 4: kiedy i gdzie będzie go można obejrzeć?

Więcej o: