Będzie film o Michaelu Jacksonie. Od producentów "Bohemian Rhapsody"

Powstanie pełnometrażowa biografia MIchaela Jacksona. Film ma być zatytułowany "Michael".

Studio filmowe Lionsgate w porozumieniu z wykonawcami ostatniej woli Michaela Jacksona, Johnem Branco i Johnem McClainem, zamierzają wyprodukować biografię piosenkarza z wykorzystaniem jego muzyki. Jednym z producentów będzie także Graham King, który odpowiadał za "Bohemian Rhapsody", a John Logan ("Gladiator", "Aviator") napisze scenariusz.

kadr z teledysku do 'We Are the World' "We Are the World". Historia najsłynniejszego singla charytatywnego wszech czasów

Michael Jackson bohaterem filmu. Twórcy zapowiadają "dogłębny portret skomplikowanego człowieka"

Jak zapowiadają twórcy, pokażą życie Jacksona od czasu jego młodzieńczych występów z Jackson's Five, solowe sukcesy po zmagania prawne związane z oskarżeniami o molestowanie dzieci. Ma to być "dogłębny portret skomplikowanego człowieka, który został królem popu. Ożywi najbardziej kultowe występy Jacksona, ponieważ daje świadomy wgląd w proces artystyczny i życie osobiste artysty". Czy twórcom uda się uniknąć stworzenia laurki? "Bohemian Rhapsody" - choć doceniony m.in. za rolę Ramiego Malika, wygładził pewne aspekty życia Freddiego Mercury'ego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Bohemian Rhapsody" - zwiastun #2

Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat. Jest zaliczany do najwybitniejszych wykonawców i kompozytorów oraz najpopularniejszych artystów w historii. Zdobył m.in. 14 nagród Grammy. To najlepiej sprzedający się artysta solowy wszech czasów i pionier w dziedzinie teledysków. Karierę rozpoczął w wieku sześciu lat w rodzinnym zespole, a w 1971 roku wydał pierwszy solowy album. Światowa sprzedaż "Thrillera" z 1982 roku przekroczyła 100 mln egzemplarzy. 

Michael Jackson Michael Jackson chciał grać najbardziej znienawidzoną postać "Gwiezdnych wojen"

W trakcie kariery Jackson kilkukrotnie był oskarżany o molestowanie dzieci - po raz pierwszy w 1993 roku, potem 10 lat później. W 2005 został uniewinniony - sąd odrzucił wszystkie zarzuty. W 2019 roku HBO pokazało dwuczęściowy film dokumentalny "Leaving Neverland", w którym James "Jimmy" Safechuck i Wade Robson twierdzą, że muzyk wykorzystywał ich seksualnie, kiedy byli dziećmi. Opinia publiczna zaczęła wątpić w zasadność uniewinnienia Jacksona, jego muzyka zniknęła wtedy m.in. z playlist BBC.

Więcej o: