Filmy taneczne, czyli pasja na ekranie. Najlepsze produkcje o tańcu, miłości i muzyce

Filmy taneczne to ważna część historii kina. Szukasz tytułów z pasją w roli głównej? Sprawdź propozycje klasyków i współczesnych produkcji w rytmie serca.

Filmy z tańcem - nowa widownia 

Dawniej filmy z tańcem  zamykano w formie musicalu, ten specyficzny gatunek filmowy miał ściśle określoną widownię. Współczesne filmy taneczne i muzyczne doskonale balansują między fabułą a wątkiem tanecznym. Tytułom dla nastolatków daleko do tradycyjnych musicali z przerysowanym wejściem i wszechobecnym kostiumem. Taniec jest naturalnym elementem historii lub tylko pięknym tłem. Ciekawe propozycje w kategorii filmy taneczne i muzyczne prezentujemy poniżej. 

 Taneczne filmy - kultowe tytuły

 

  • ''Dirty Dancing'' to historia letniego romansu młodej dziewczyny z instruktorem tańca. Prezentowana w filmie sekwencja taneczna przeszła do historii, znakiem rozpoznawczym układu z Dirty Dancing jest słynne podnoszenie. Film jest idealnym przykładem połączenia pasji z fabułą.  
  • ''Black Swan'' - W kategorii taneczne filmy warto zwrócić uwagę także na balet. Ta oddzielna, klasyczna kategoria jest motywem wielu produkcji. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów jest ''Black Swan'', czyli historia Czarnego Łabędzia z Natalie Portman i Milą Kunis. Portman wciela się tu w rolę Niny, która za wszelką cenę chce zdobyć główną rolę w przedstawieniu. Na pozór delikatna Nina czuje na plecach oddech konkurencji w postaci młodszej tancerki. W pogoni za sukcesem popada w obłęd i nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od koszmarnego snu. 
  • ''Gorączka sobotniej nocy'', czyli John Travolta w dyskotekowym klimacie. Film opowiada historię przywódcy nastoletniego gangu, który wewnętrzny kryzys próbuje zagłuszyć na sali tanecznej. 
Zobacz wideo Popkultura odc. 118

Filmy o tańcu i miłości - w rytmie serca 

Odbiorcy tej kategorii to głównie nastolatki, które uwielbiają filmy o tańcu i miłości. Na pozór banalne produkcje mogą być ważnym impulsem do poszukiwania pasji i pierwszego kroku w stronę uczucia

  • ''Step up'' - historia hip-hopowca i tancerki baletowej, których taniec pokieruje w stronę prawdziwego uczucia. Co ciekawe, chemia, którą obserwujemy na ekranie, jest prawdziwa. Na planie ''Step up'' zakochali się w sobie Channing Tatum i Jenna Dewan. 
  • ''Zatańcz ze mną'' to opowieść o losach przystojnego młodego Kubańczyka, który przywraca blask dawnemu studiu tańca. Przy okazji jego serce zabije mocniej w kierunku jednego z instruktorów. 
  • ''Kochaj i tańcz'' to polska produkcja, która opowiada o losach młodej dziennikarki. Dziewczyna ma jasno sprecyzowany plan na przyszłość i ścieżkę kariery. Jednak wszystko zmienia się, gdy Hania wkracza do świata tańca, gdzie czeka na nią pasja i prawdziwe uczucie. 

Filmy taneczne i muzyczne - nowy wymiar musicalu 

Współczesne filmy taneczne i muzyczne nawiązują do klasyków, ale też pięknie opowiadają nowe historie. Poniżej dwa tytuły, które sprawią, że pokochasz musicale lub odkryjesz je na nowo. 

  • ''La La Land'' - historia o marzeniach, które czasami odkładamy na bok. Wspólne losy dwójki artystów z czasem przecina dorosłość. 
  • ''Moulin Rouge'' - tragiczna historia miłosna jest tutaj wystawiona na scenie. Podczas gdy w blasku fleszy pojawia się promienny uśmiech, za kulisami często płyną łzy. 

Zobacz też: Filmy o rekinach - strach przed stereotypem, czy prawdziwe historie przeniesione do kina?

Więcej o: