"Kasjerzy czy kasiarze" - o filmie

Troje byłych kasjerów tego samego banku. Jeden cel: okraść swoje dawne miejsce pracy. Trzy różne pomysły na zrobienie tego. Sheila (Alicia Silverstone) chce się włamać do bankomatu. Stuart planuje "pożyczyć" trochę pieniędzy na weekend i skoczyć do Las Vegas. Woods (Woody Harrelson) ma plan z wykorzystaniem kaczki, psa i skrytki bankowej. Wszyscy chcą zrealizować swoje plany w tym samym czasie. Jednak żaden z bohaterów nie wie o planach pozostałych...

Sheila Rilo (ALICIA SILVERSTONE) wcale nie miała zamiaru obrabować banku. Ale kiedy jej chłopak Rick (JOSHUA LEONARD), także menadżer bankowy, zostawia ją po trzech latach znajomości, Sheila pragnie rozpocząć nowe życie. 40 tysięcy dolarów, które ma zamiar pobrać z bankomatów, w zupełności jej wystarczą, a jeśli wina za to spadnie na Ricka, to tym lepiej. Sheila może w dodatku liczyć na nieoczekiwaną pomoc strażaka Marka (IVAN SERGEI), mimo że jest on trochę zaskoczony rozwojem sytuacji. W końcu jak często zdarza się, aby dziewczyna prosiła cię o pomoc w obrabowaniu banku, i to już na pierwszej randce?

Stuart Stein (PAULO COSTANZO), wpada na pomysł "pożyczenia" na dwa dni 250 tysięcy dolarów z bankowego skarbca i postawienia ich na "czarne" w kasynie w Las Vegas. Jego brat Max, (DAVID KRUMHOLTZ) jest już zmęczony wiecznym szukaniem drobniaków na jedzenie z fast foodów. Jeśli plan Stuarta się powiedzie, będzie ich wreszcie stać na pieczone ziemniaki w lepszej restauracji. Ze wszystkimi dodatkami.

Zastępca kierownika banku Jason "Woods" Valley (WOODY HARRELSON) wcale nie ma zamiaru okradać banku, tylko jednego z jego klientów. Woods upatrzył sobie Charlesa Merchanta (JOHN CLEESE), podejrzanego typa, którego wydawane na kasetach wideo poradniki "Jak zostać bogatym?" okazały się wielkim sukcesem. Merchant zarobił mnóstwo pieniędzy, większość z nich nielegalnie, i ukrył je w bankowej skrytce depozytowej. Woods ma także osobistą urazę do milionera, który dawno temu zastrzelił matkę jego ulubionej kaczkio imieniu George.

Współlokatorka Maxa i Stuarta, Shmally (RACHAEL LEIGH COOK) również nie darzy Merchanta sympatią. Nie udało jej się zostać bogatą, chociaż pilnie stosowała się do porad z wydawanych przez niego kaset wideo. Miłośniczka komputerowej gry "Dungeons and Dragons" uznała, że właśnie nadszedł czas na rewanż.

Ich drugi współlokator, Carter Doleman (MARCUS THOMAS), do nikogo nie żywi urazy. Jest po prostu zmęczony bezczynnością i chce znaleźć jakąś pracę. Z polecenia Stuarta zostaje zatrudniony w banku. Pechowo dla niego pierwszy dzień pracy w Desert Savings zawsze już będzie mu się kojarzyć z okrzykiem: "Zostaliśmy obrabowani!"

"Film sprytnie łączy zwariowane historie trzech zdesperowanych osób w jedną zabawną opowieść" ( Hollywood Reporter)

"Uwielbiani aktorzy. Film lekki, śmieszny i pełen uroku " (Hollywood Bitchslap)