Isabelle Huppert nie odbierze Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. Jest chora na COVID-19

Isabelle Huppert nie będzie mogła odebrać we wtorek Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości na festiwalu filmowym Berlinie. Okazało się, że francuska aktorka ma pozytywny wynik testu na COVID-19.

Jak podaje France 24, Isabelle Huppert miała odebrać we wtorek honorową nagrodę na 72. Festiwalu Filmowym w Berlinie. Niestety aktorka nie będzie mogła pojawić się na uroczystości ze względu na dodatni wynik testu na COVID-19.

Zobacz wideo Popkultura odc. 93

Isabelle Huppert chora na COVID-19. Nie pojawi się na 72. Festiwalu Filmowym w Berlinie

Choć koronawirus uniemożliwił francuskiej aktorce pojawienie się na Berlinale 2022, będzie mogła wziąć udział w uroczystości zdalnie.

- Isabelle Huppert nie może oczywiście w tej sytuacji przylecieć z Paryża do stolicy Niemiec. Aktorka nie ma poważnych objawów choroby i chce wesprzeć festiwal, postanowiliśmy więc nie odwoływać ceremonii wręczenia nagród. Ponieważ nie może przyjechać, prześlemy naszą miłość i podziw do jej domu w Paryżu - poinformowali dyrektorzy Berlinale Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian. - Mamy nadzieję, że Isabelle Huppert pojawi się w Berlinie innym razem.

Kim jest Isabelle Huppert? Niezapomniane role w "Elle" oraz "Pianistce"

Isabelle Huppert to wybitna francuska aktorka, grająca bardzo powściągliwie, ale tworząca wyraziste kreacje. W swojej karierze zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1971 roku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Już po debiucie stała się lubianą i rozchwytywaną aktorką. Grała u Claude'a Goretty,'ego Jean-Luca Godarda, Claude'a Chabrola, Josepha Loseya, Michaela Cimino i Andrzeja Wajdy (w "Biesach" z 1988 r.). W 1988 roku ponownie wystąpiła u Chabrola w filmie "Sprawa kobiet", dzięki czemu zyskała nominację do Cezara. Za rolę w "Pianistce" Michaela Hanekego zdobyła nagrodę na MFF w Cannes w 2001 roku dla najlepszej aktorki i Europejską Nagrodę Filmową.

Kolejne nominacje do Cezara zyskała dzięki rolom w dramatach "Gabrielle" Patrice'a Chéreau, "Miłości" Michaela Hanekego oraz "The Valley of Love" Guillaume'a Nicloux.

W 2016 roku zagrała w "Co przynosi przyszłość" Mii Hansen-Løve i była nominowana m.in. do nagrody Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych. Rola w "Elle" Paula Verhoevena przyniosła aktorce pierwszy w karierze Złoty Glob.

Więcej o: