Oscary 2022. Gala będzie miała trzy prowadzące. To Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes

To już oficjalne - Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes będą gospodyniami 94. gali rozdania Oscarów. Zapowiada się więc dobra zabawa. Informacje o prowadzących Oscary potwierdziła stacja ABC, która od lat transmituje wydarzenie.

Producentem tegorocznej, 94. gali wręczenia Oscarów jest Will Packer, który planuje podzielić wydarzenie na trzy akty - każdy z nich miałby poprowadzić inny gospodarz. A raczej gospodyni, bo - jak zdradził w poniedziałek serwis Variety, powołując się na swoje źródła - uroczystość poprowadzą aktorki Amy Schumer, Regina Hall i Wanda Sykes. Informację potwierdzono oficjalnie we wtorek w programie "Good Morning America" na antenie telewizji ABC, która od lat emituje Oscary. To pierwszy raz od 35 lat, gdy galę rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej poprowadzą trzy osoby.

Trzy prowadzące mają poprawić oglądalność Oscarów

Ostatnie ceremonie rozdania Oscarów nie miały głównych prowadzących. Zaczęło się w 2019 roku, kiedy aktor komediowy Kevin Hart zrezygnował z prowadzenia tej wielkiej filmowej imprezy. Wycofał się po tym, jak przypomniano jego homofobiczne tweety z 2011 roku. Rok temu mówiono co prawda o 15 prowadzących, ale tak naprawdę chodziło o sławy wręczające statuetki.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zdaniem branżowych mediów brak gospodarza był główną przyczyną gwałtownego spadku oglądalności Oscarów - w 2019 roku gala przyciągnęła przed telewizory 29,5 mln widzów, w 2020 - 23,6 mln, a w ubiegłym roku raptem 10,4 mln. Variety donosi, że Willowi Packerowi powierzono zadanie poprawienia tych wyników i właśnie stąd decyzja o zaangażowaniu trzech prowadzących.

Kto poprowadzi Oscary 2022? Trzy zabawne kobiety

Wszystkie trzy prowadzące są oczywiście aktorkami. Reginę Hall znamy ze "Strasznych filmów", serialu Ally McBill oraz niedawnego "Dziewięcioro nieznajomych" (2021). Amy Schumer, aktorka komediowa, grała m.in w filmach: "Jestem taka piękna", "Wykolejona", "Babskie wakacje". Wanda Sykes jest nie tylko aktorką, ale i komiczką, pisarką, scenarzystką. Zagrała m.in. w filmach "Sposób na teściową", "Evan Wszechmogący". W 2004 roku Entertainment Weekly uznał Sykes za jedną z 25 najzabawniejszych osób w Ameryce.

Oscary 2022. Kiedy odbędzie się ceremonia?

94. gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku. Pełną listę nominacji znajdziesz tutaj:

Więcej o: