Tom Holland to już nie tylko jako Spider-Man [REPERTUAR HELIOSA]

Będzie wesoło, romantycznie, momentami nawet erotycznie, śpiewająco i muzycznie, przygodowo i wojskowo. Wszyscy kinomani znajdą coś dla siebie.

W najbliższy piątek widzowie spragnieni przygód i poszukiwania skarbów będą mieli okazję "wejść do gry" ze słynnym Nathanem Drakiem i Sullym. To bohaterowie jednej z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. W "Uncharted" widzowie zobaczą charyzmatyczny duet: Tom Holland (seria filmów o Spider-Manie) oraz Mark Wahlberg, znany m.in. z filmowego cyklu o Transformersach, i tylko oni są w stanie odnaleźć skarby gromadzone niegdyś przez Ferdynanda Magellana.

Zobacz wideo "Uncharted" [ZWIASTUN]

W tym tygodniu "Uncharted" będzie można też zobaczyć w niektórych kinach w wersji ukraińskiej. W Warszawie będzie dostępny przez cały tydzień, a w kinach: Bielsko-Biała, Gdańsk Forum, Łódź, Poznań, Szczecin Kupiec, Wrocław Magnolia Park, Wrocław Bielany Wrocławskie w niedzielę 20 lutego.

Nie tylko Tom Holland

Kolejny premierowy tytuł na ekranach kin Helios także przyniesie ogrom emocji. "Pies" to historia dwóch byłych żołnierzy elitarnej jednostki Rangers, którzy wbrew własnej woli wyruszają w podróż życia. Jednym z nich jest tytułowy pies – Lulu, który daje w kość swojemu towarzyszowi podróży. Zanim dotrą do celu podróży doprowadzą się do szaleństwa, cudem unikną wypadku, nagną trochę praw, ale też nauczą się czegoś od siebie, że czasami w życiu trzeba opuścić gardę, aby znaleźć szczęście. W roli drugiego z żołnierzy Channing Tatum.

Trzecią interesującą premierą, którą będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci, jest nowy film Pedro Alodovara. Za swoją rolę w "Matkach równoległych" Penélope Cruz ma już nominację do Oscara, którą w marcu być może zamieni na statuetkę. Do nagrody został też nominowany kompozytor Alberto Iglesias. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznające Złote Globy uznało z kolei, że historia dwóch kobiet, które tego samego dnia zostają matkami, to najlepszy film zagraniczny.

Bohaterów kolejnego filmu również połączy przypadek, a film "Wyjdź za mnie" może być śmiało dowodem na to, że nic w życiu nie dzieje się bez powodu. Dwie muzyczne supergwiazdy Kat Valdez i Bastian (w tych rolach Jennifer Lopez i Maluma) postanawiają wziąć ślub przed publicznością jednego ze swoich koncertów. Kat dowiaduje się jednak, na moment przed zaślubinami o niewierności Bastiana i zamiast tego postanawia poślubić nieznajomego z tłumu. Szalony impuls przeradza się w nieoczekiwany romans – pytanie tylko, czy dwoje ludzi z kompletnie innych światów może pokonać ich dzielącą przepaść i stworzyć miejsce do którego oboje należą?

Dla sympatyków polskiego kina Helios ma do zaproponowania w repertuarze aż trzy różne filmy. Pierwszy z nich to "Miłość jest blisko" - klasyka gatunku, gdzie dwójka głównych bohaterów zna się od dziecka, a szukają miłości nie tam gdzie powinni. Drugi z filmów to film Patryka Vegi, który w "Miłość, seks i pandemia" prezentuje zadziorne kobiece trio: Mucha, Rozenek-Majdan i Zborowska-Wrona. Trzecia polska produkcja, która czeka na widzów, to "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" – komedia o wymownym tytule, a w dużej mierze o męskich słabościach, sile przyjaźni i miłości w wydaniu znanych już widzom bohaterów pierwszej części.

Zbliżający się weekend to dla wielu wspaniały rodzinny czas, który można spędzić z nikim innym jak z misiem koala o imieniu Buster. On zadba o resztę zabawy, bo ma na playliście same hity i najlepszą grupę artystów w animacji "Sing 2". Helios ma dla najmłodszych jeszcze jedną propozycję - kolejną odsłonę przygód najfajniejszego chłopca świata, który wraz ze swoją paczką muszą odnaleźć skarb, czyli "Skarb Mikołajka". To najważniejsza przygoda w ich życiu, bowiem od jej przebiegu zależą dalsze losy paczki i życia Mikołajka.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kino Konesera w Heliosie z aż dwoma filmami

Cykl Kino Konesera ma do zaprezentowania w nadchodzącym tygodniu dwa filmy. 20 lutego będzie to "(Nie)długo i szczęśliwie" - włoska komedia w której cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

Dzień później widzowie spotkają się z dwójką wspaniałych aktorów i wyruszą z nimi w sentymentalną podróż w głąb siebie przy okazji filmu "C’mon C’mon". Ten czarno-biały film jest lekiem na całe zło i przeciwności jakie napotyka każdy z nas. Piękna muzyka, długie spokojne ujęcia miast, które przemierzają bohaterowie, będą w stanie wyciszyć i ukoić każdego, kto zdecyduje się wyruszyć w tę podróż. Reżyser ukazuje różnice między światem dzieci a dorosłych i w subtelny sposób zwraca uwagę na problemy z codzienną komunikacją ludzi, którzy nierzadko słyszą, ale nie słuchają, zwłaszcza tych najmłodszych.

24 lutego w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie film "Niepamięć" - grecki kandydat do Oscara pokazywany również na Festiwalu w Wenecji. Współczesna opowieść podparta absurdalnym humorem przeniesie widzów do Grecji opanowanej przez epidemię Amnezji. Będzie to niezwykłe doświadczenie, w którym będzie można poczuć to co główny bohater: być zapomnianym i zapomnieć jednocześnie kim się jest. Będzie jednak szansa na nowe życie i nową tożsamość…

Więcej o: