"Za duży na bajki" - zobacz zwiastun nowego filmu

Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało - dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej. no i ciekawa obsada. Jest zwiastun filmu "Za duży na bajki".

W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

"Za duży na bajki" - zobacz zwiastun

- Nasz filmowy Waldek jest absolutnym odkryciem. Jestem bardzo wdzięczny za tę współpracę i zaangażowanie, co w ogóle zbudowało nam rzadko spotykaną chemię miedzy młodymi aktorami i tymi bardziej doświadczonymi – opowiada o Karasiu reżyser Kristoffer Rus.

Zobacz wideo "Za duży na bajki" [ZWIASTUN]

"Za duży na bajki" to nie tylko bohaterowie dziecięcy - w obsadzie są też m.in. Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska. Wspierają ich dobrze znani widzom dorośli aktorzy Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski w rolach mamy, ciotki i dziadka.  

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie film, a najpierw książka

Film "Za duży na bajki" w reżyserii Kristoffera Rusa wejdzie do kin 18 marca. Scenariusz filmu został oparty na książce o tym samym tytule i napisany przez jej autorkę, Agnieszkę Dąbrowską. Tę (z ilustracjami Marty Krzywickiej) będzie można znaleźć w księgarniach już od 9 marca (Wydawnictwo Agora dla dzieci).

- W dobrych opowieściach możemy przejrzeć się jak w lustrze. A potem spojrzeć na swoje życie na nowo. Podobnie jak Waldek, każdy z nas potrzebuje czasami kogoś życzliwego, kto w odpowiednim momencie doda nam wiary w siebie i odwagi- mówi aktorka Karolina Gruszka, czyli filmowa mama Waldka.