"Za duży na bajki" - zobacz zwiastun nowego filmu

Przyjaźń wystawiana na próby, pierwsza miłość, trudy dorastania, turniej gamingowy, a jakby tego było mało - dorośli, którzy wszystko wiedzą najlepiej. no i ciekawa obsada. Jest zwiastun filmu "Za duży na bajki".

W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

'Matrix Zmartwychwstania' okazały się kasową klapą. Współproducenci oskarżają Warner Bros."Chcą się wymigać od płacenia". Warner Bros. odbija piłeczkę po pozwie

"Za duży na bajki" - zobacz zwiastun

- Nasz filmowy Waldek jest absolutnym odkryciem. Jestem bardzo wdzięczny za tę współpracę i zaangażowanie, co w ogóle zbudowało nam rzadko spotykaną chemię miedzy młodymi aktorami i tymi bardziej doświadczonymi – opowiada o Karasiu reżyser Kristoffer Rus.

Zobacz wideo "Za duży na bajki" [ZWIASTUN]

"Za duży na bajki" to nie tylko bohaterowie dziecięcy - w obsadzie są też m.in. Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska. Wspierają ich dobrze znani widzom dorośli aktorzy Karolina Gruszka, Dorota Kolak i Andrzej Grabowski w rolach mamy, ciotki i dziadka.  

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie film, a najpierw książka

Film "Za duży na bajki" w reżyserii Kristoffera Rusa wejdzie do kin 18 marca. Scenariusz filmu został oparty na książce o tym samym tytule i napisany przez jej autorkę, Agnieszkę Dąbrowską. Tę (z ilustracjami Marty Krzywickiej) będzie można znaleźć w księgarniach już od 9 marca (Wydawnictwo Agora dla dzieci).

Przyjaciel Północy - ilustracja z książkiWakacje na Spitsbergenie i kryminalna afera. Emocje i oszałamiająca natura [FRAGMENT]

- W dobrych opowieściach możemy przejrzeć się jak w lustrze. A potem spojrzeć na swoje życie na nowo. Podobnie jak Waldek, każdy z nas potrzebuje czasami kogoś życzliwego, kto w odpowiednim momencie doda nam wiary w siebie i odwagi- mówi aktorka Karolina Gruszka, czyli filmowa mama Waldka.