Najlepsze seriale 2021 roku. Nie widzieliście? Podpowiadamy, co warto nadrobić

Miniony rok za sprawą pandemii był czasem jeszcze większego rozkwitu serwisów do oglądania filmów i seriali. Nie brakowało świetnych produkcji, które odbiły się szerokim echem w mediach. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych seriali 2021 roku, które warto nadrobić.

Więcej o serialach znajdziesz na Gazeta.pl

Najlepsze seriale 2021 roku to lista, która nie sprawia kłopotów przy tworzeniu - zwłaszcza, jeśli mogłaby się ciągnąć w nieskończoność. Wybraliśmy jednak kilka produkcji z różnych platform, które w ubiegłym roku były hitami i zdecydowanie warto je nadrobić. 

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Najlepsze seriale 2021 roku - Netflix, HBO GO, Prime Video, Canal+

  • "Sceny z życia małżeńskiego" - HBO

Klasyk Ingmara Bergmana przełożony na współczesne czasy. Gorzka wiwisekcja rozpadu długoletniego związku i analiza miłosnego dyskursu towarzyszącemu rozstaniu. Serial został mistrzowsko zagrany przez dwójkę głównych aktorów - Jessice Chastain i Jonathana Oscara Isaaca.

  • "Sprzątaczka" - Netflix

"Sprzątaczka" jest historią młodej matki, która usiłuje uwolnić się od toksycznego partnera. Kiedy jednak postanawia się uniezależnić, los rzuca jej coraz to nowe wyzwania. Na uwagę zasługuje tutaj główna rola aktorki, Margaret Qualley, która w znakomity sposób oddała dramat współczesnej kobiety we wciąż nieprzychylnym jej świecie.

 
  • "Mare z Easttown" - HBO

Serial Brada Ingelsby i Craiga Zobela z Kate Winslet w roli głównej odczarowuje stereotypy na temat przedmieść i zrywa z serialowymi kliszami na temat pracy detektywów. To także istotny głos w dyskusji o zdrowiu psychicznym.

 
  • "Wytępić całe to bydło" - HBO

"Wytępić całe to bydło" zabiera widza w podróż w czasie, odsłaniająca mroczne karty historii. Produkcja dekonstruuje sposoby tworzenia i tuszowania wydarzeń, skupiając się na aktach wyzysku i ludobójstwa stojących za kolonializmem.

  •  "Niezwyciężony" - Prime Video

Animowany serial "Niezwyciężony" w intrygujący i świeży sposób gra z figurą superbohatera. Zamiast go jednak odzierać ze stereotypów, idzie o krok dalej i rozszerza znane już wszystkim tropy.

 
  • "Squid Game" - Netflix

"Squid Game" to jedna z najgłośniejszych produkcji Netfliksa w 2021 roku. Serial dość nieoczekiwanie podbił serca widzów, stając się jednym ze sztandarowych propozycji platformy. To wciągająca rozrywka, która trzymając w napięciu, porusza problemy współczesnego świata. 

 
  •  "Klangor" - CANAL+

Polska produkcja opowiadająca o traumatycznych losach rodziny Wejmanów po tajemniczym zniknięciu córki. Aktorom (m.in Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Arkadiusz Jakubik) udało się stworzyć fascynujące, głębokie i nieoczywiste portrety psychologiczne postaci uwikłanych w życiowe dramaty. 

 
  • "Pani dziekan" - Netflix

Słodko-gorzki serial komediowy z Sandrą Oh o realiach akademików w czasach cancel culture, pokłosia #metoo i uprzywilejowania w uczelnianej rzeczywistości. Choć tematyka może wydawać się dla wielu hermetyczna, to sposób jej podania jest otwierający dla szerszej publiczności. 

A jakie są według was najlepsze seriale 2021 roku?

Zobacz też: 

Więcej o: