Tomasz Kot wystąpi w jednym filmie z Diane Kruger. Twórcy są zachwyceni profesjonalizmem Polaków

Tomasz Kot wystąpi u boku hollywoodzkiej gwiazdy Diane Kruger w produkcji "Joika". Film opowiadać będzie o Amerykance, której udało się dostać do słynnego moskiewskiego baletu - instytucji znanej z tego, że bardzo trudno się do niej dostać, zwłaszcza obcokrajowcom. Zdjęcia do produkcji już wystartowały. Międzynarodowa ekipa pracuje w Polsce, a twórcy bardzo doceniają to, jak profesjonalni są nasi filmowcy.

Tomasz Kot wcieli się w postać Witalija Iwanowa. Co więcej, nie jest jedynym polskim aktorem, który bierze udział w produkcji. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się także Borys Szyc (Adrei Vadys) i Karolina Gruszka (Waleria Lebiediew). Dodajmy jeszcze, że za zdjęcia odpowiedzialny jest operator Tomasz Naumiuk, który wcześniej kręcił z Agnieszką Holland "Obywatela Jonesa".

Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Tomasz Kot w jednym filmie z Diane Kruger

Reżyserem i scenarzystą filmu jest nowozelandzki filmowiec James Napier Robertson, znany z takich projektów jak "Czarny koń" (2014) czy serialu "Romper Stomper". Jako aktor dał się poznać widzom m.in. dzięki roli Connera McKnighta/Czerwonego Dino Rangera w serialu "Power Rangers Dino Grzmot". Jego najnowszy obraz "Joika" jest współprodukcją nowozelndzko-polską.

Monarch - Season 1  2022 Fox Media LLC. All Rights Reserved. My mamy swoich Martyniuków, w "Monarch" rządzi rodzina Romanów

Scenariusz inspirowany jest życiem amerykańskiej baleriny Joy Womack. To pierwsza amerykańska tancerka, która dostała się do prestiżowej Akademii Baletu Bolszoj w Moskwie (oraz co ważniejsze, ukończyła tam naukę z sukcesem) oraz drugą Amerykanką, która podpisała kontrakt z rzeczonym Baletem Bolszoj. Artystka zresztą pracuje jako choreografka scen baletowych w filmie. Wcieli się w nią młoda aktorka Talia Ryder, o której ostatnio głośno za sprawą dramatu "Nigdy, rzadko, czasami, zawsze". Diane Kruger wciela się w Tatianę Volkovą - mentorkę Joy Womack, byłą tancerkę i dyrektorkę Akademii Baletu Bolszoj. Przypomnijmy, że Diane Kruger studiowała balet w szkole Royal Ballet w Londynie, ale doznała kontuzji, która przekreśliła jej karierę taneczną. Ta rola wydaje się być dla niej wymarzona.

>>> Więcej wiadomości ze swiata kultury na Gazeta.pl<<<

Jak czytamy na stronie koordynującej cały projekt firmy Embankment Films, zdjęcia do filmu już zaczęły się w Polsce. Jak widać po nazwiskach postaci granych przez polskich aktorów, wcielają się w Rosjan, a Warszawa z kolei udaje Moskwę. "Super Express" dotarł do osoby związanej z produkcją filmową. Informator podkreśla, że amerykańscy filmowcy są zachwyceni współpracą z polską ekipą filmową:

Zaskoczył ich profesjonalizm naszej ekipy. Zatem jest szansa, że takich międzynarodowych produkcji z polskim udziałem będzie coraz więcej.

Poza Diane Kruger, Talią Ryder, Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Borysem Szycem w obsadzie znaleźli się także Charlotte Ubben i Natasha Alderslade. Do tego wystąpią profesjonalne baletnice i baletmistrzowie tacy jak Oleg Ivenko. Natalia Osipova - dyrektorka londyńskiego The Royal Ballet - zagra samą siebie.

Zobacz wideo Nie tylko Christine Baranski. Aktorki i aktorzy z polskimi korzeniami

Film jest polsko-nowozelandzką koprodukcją. Wśród producentów znalazła się Klaudia Śmieja-Rostworowska z polskiego studia Madants. Do tego na liście producentów są także studia Four Knights Film oraz Anonymous Content. Na liście producentów wykonawczych znaleźli się natomiast Robert Walak, Luke Rivett, Phil Rose i Michael Cerny. Póki co nie jest znana data premiery filmu.

Więcej o: