"Potworna rodzinka 2" dla dzieci, ale i dorośli znajdą coś dla siebie w Heliosie [REPERTUAR]

Ostatni weekend lutego w sieci kin Helios zapowiada się naprawdę intensywnie. W repertuarze znajdą się filmy zarówno dla najmłodszych kinomanów, dla młodzieży oraz fanów gier jak i dla dorosłej części widowni.

Najmłodsi widzowie z pewnością nie mogą się już doczekać kolejnego animowanego hitu wśród piątkowych premier. I oto nadchodzi "Potworna rodzinka 2", a wraz z nią kolejna porcja humoru i obiecanych przygód. Spokój rodziny Sielskich zakłóca pojawienie się wyspecjalizowanej Łowczyni Potworów, która porywa Babę Jagę w trakcie zaślubin. W tej sytuacji rodzinka Sielskich musi zjednoczyć siły i na nowo stać się Potworna.  

Także dorośli widzowie znajdą premiery dla siebie. W wybranych kinach będą mogli obejrzeć "Mój dług" lub "Belfast". Ten pierwszy film to polska opowieść o Sławomirze Sikorze, który był już bohaterem "Długu" Krauzego. Ponad 20 lat później drogę do ułaskawienia Sikory pokazują twórcy nowego filmu, którego współscenarzystą był sam bohater. Druga produkcja to natomiast bardzo osobisty film w reżyserii Kennetha Branagha. Pokazuje życie chłopca i jego robotniczej rodziny w burzliwych latach sześćdziesiątych XX wieku w Irlandii Północnej.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli nie premiery to co?

Widzowie będą mieli okazję przyłączyć się także do wyprawy jaką organizują bohaterowie kolejnego filmu - Nathan Drake i Victor "Sully" Sullivan, a wyprawa nosi tytuł "Uncharted". Doskonale znana wszystkim fanom gier – tym razem przeniesiona na wielki ekran. Bystry złodziej Nathan Drake zostaje zwerbowany przez doświadczonego poszukiwacza skarbów Victora "Sully" Sullivana, aby odzyskać fortunę utraconą przez Ferdynanda Magellana 500 lat temu. To, co zaczyna się jako zwykły napad, zmienia się w niezwykły wyścig… Film będzie można zobaczyć w wybranych kinach w wersji ukraińskiej. W Warszawie będzie on dostępny przez cały tydzień, a w kinach: Bielsko-Biała, Gdańsk Forum, Łódź, Poznań, Szczecin Kupiec, Wrocław Magnolia Park, Wrocław Bielany Wrocławskie – zaplanowany jest jeden seans, w niedzielę 27 lutego.

Zobacz wideo Nie tylko Christine Baranski. Aktorki i aktorzy z polskimi korzeniami

Kolejna historia to "Pies". Były komandos Jason Briggs dostaje szansę powrotu do jednostki pod warunkiem, że zaopiekuje się wojskowym psem Lulu i dostarczy go na pogrzeb jej dotychczasowego opiekuna. Kilkudniowa podróż wzdłuż wybrzeża słonecznej Kalifornii to dla Briggsa niczym spacerek. Ale w trakcie podróży przekona się na własnej skórze jaki charakterek ma jego towarzyszka podróży.

W repertuarze kina Helios znajdą się też inne propozycje skierowane do widzów ceniących sobie mocne filmowe wrażenia, takie jak "Miłość, seks i pandemia" - czyli najnowsza produkcja Patryka Vegi i jego wizja randkowania w czasach lockdownu. Druga propozycja to również polski film. Komedia o wymownym tytule "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach" opowiada o męskich słabościach, sile przyjaźni i miłości w wydaniu znanych już widzom bohaterów pierwszej części.

Niezwykłe przygody młodszym widzom zafunduje najfajniejszy chłopiec świata i jego zgrana paczka w filmie "Skarb Mikołajka". To już trzecie spotkanie na dużym ekranie z tymi bohaterami i z każdą częścią jest jeszcze bardziej zabawnie – zupełnie tak jak w książkach z serii o Mikołajku. Kolejnym z filmów, w którym widzowie będą mogli śledzić przygody swoich ukochanych bohaterów, jest "Sing 2". Koala Buster Moon i jego rozśpiewana ekipa uraczą widzów światowej klasy występem muzycznym i humorem do łez.

A co na pokazach specjalnych?

27 lutego w ramach cyklu Filmowe Poranki maluchy zobaczą serię filmików z cyklu "Masza i Niedźwiedź". Ten pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie, serial o niesfornej dziewczynce Maszy oraz jej poczciwym przyjacielu Niedźwiedziu to gwarancja śmiechu i zabawy w niedzielny poranek.

25 lutego widzowie będą mieli szansę podziwiać wyjątkowy film "Studio 666", w którym główne role grają członkowie zespołu Foo Fighters. Został on nakręcony w tajemnicy podczas pandemii, a diaboliczny pomysł zrodził się w głowach muzyków, ponieważ sytuacja na świecie zmusiła ich do odwołania jubileuszowego tournée. Dave Grohl i reszta zespołu postanowili nagrać długo oczekiwaną, dziesiątą w karierze płytę "Medicine at Midnight" w jednej z rezydencji w LA i zrobić z tego pełnometrażowy film.

W poniedziałek, 28 lutego cykl Kino Konesera zaprezentuje dwa tytuły w wybranych multipleksach. Film "Nosorożec" opowiada historię młodego człowieka, który zaczyna karierę jako złodziejaszek i szybko wspina się w hierarchii przestępczej. Jego dewiza to siła i przemoc. Nie ma nic do stracenia. Tylko z czym tak naprawdę próbuje się zmierzyć? Historia człowieka, który dźwiga wewnętrzne brzemię. Czy w końcu znajdzie szansę na odkupienie? "Licorice Pizza" to z kolei film, w którym widzowie poczują klimat Ameryki lat 70-tych. Zapowiada się wspaniała oprawa muzyczna, ikoniczna moda, pierwsza nastoletnia miłość głównych bohaterów, a w tle wielki świat kina i mega produkcji Hollywood.

3 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie film "Moje wspaniałe życie" - słodko-gorzkie spojrzenie na losy kobiety, która prowadzi podwójne życie… Z jednej strony to kochająca żona i matka, a z drugiej zwariowana do granic kobieta realizująca skryte pragnienia, uwikłana w romans z kolegą z pracy. Wszystko jednak ma swój koniec, a pozornie perfekcyjny plan okazuje się mieć luki…

Więcej o: