Nowego "Batmana" nie obejrzą w Moskwie. Disney, Warner i Sony wstrzymują premiery swoich filmów w Rosji

"Batman", "To nie wypanda" i "Morbius" to trzy duże kinowe premiery najbliższych dni. Żadnej z nich nie będzie można zobaczyć w Rosji. Ze względu na atak na Ukrainę, Disney, Warner i Sony zdecydowały się wstrzymać premiery swoich produkcji w Rosji.

- W świetle kryzysu humanitarnego w Ukrainie, WarnerMedia wstrzymuje premierę filmu fabularnego "The Batman" w Rosji – poinformował rzecznik prasowy studia kilka dni przed zaplanowaną na 4 marca premierą produkcji z Robertem Pattinsonem. Także Disney zdecydował o zaprzestaniu dystrybucji swoich filmów w Rosji. W oświadczeniu czytamy:

Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy premiery filmów kinowych w Rosji, w tym zbliżającego się 'To nie wypanda' firmy Pixar.

Aktualne informacje o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Disney: Kolejne decyzje będą podejmowane w zależności o zmieniającej się sytuacji

Rzecznik Disneya zaznaczył, że kolejne decyzje będą podejmowane w zależności o zmieniającej się sytuacji. Na 5 maja jest zaplanowany kolejny film Marvela "Doktor Strange w multiwersum obłędu", a na 16 czerwca kolejna duża premiera Pixara - "Rok świetlny".

Sean PennSean Penn porzucił samochód i szedł pieszo do polskiej granicy. Zamieścił zdjęcie

Dodał też, że "firma współpracuje ze swoimi partnerami z organizacji pozarządowych w celu "udzielenia pilnej pomocy i innej pomocy humanitarnej uchodźcom".

Zobacz wideo Gen. Polko: Ukraińcom trzeba dać wszystko do obrony swojego terytorium

Z kolei Sony odwołało rosyjską premierę "Morbiusa" z Jaredem Leto w roli głównej. - Biorąc pod uwagę trwające działania wojskowe w Ukrainie oraz wynikającą z nich niepewność i kryzys humanitarny w tym regionie, wstrzymujemy nasze zaplanowane premiery kinowe w Rosji - powiedział BBC rzecznik Sony. - Nasze myśli i modlitwy są ze wszystkimi, którzy ucierpieli i mamy nadzieję, że kryzys zostanie szybko zażegnany - dodał.

Putin jako Voldemort - mural w PoznaniuPoznań. Putin jako Voldemort - nowy mural w mieście [ZDJĘCIA]

Chociaż Rosja nie jest tak dużym rynkiem filmowym jak Chiny czy Stany Zjednoczone, ruch dużych studiów filmowych jest zauważalny i niewątpliwie ma też znaczenie także symboliczne. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: