"Batman" już w kinach. Zoe Kravitz o przygotowaniach do roli Kobiety-Kota: Piłam mleko z miski

Słyszeliście o poświęceniu dla gry aktorskiej? Zoe Kravitz z pewnością wie, co to znaczy. W piątek odbyła się w Polsce premiera filmu "The Batman", w którym Amerykanka zagrała rolę Catwoman lub inaczej Kobiety-Kota. Okazuje się, że aby odpowiednio wczuć się w rolę, piła mleko z miski.

- Zrobiłam to - powiedziała Zoe Kravitz w programie Jimmy'ego Fallona. Początkowo prowadzący lekko nie dowierzał, dlatego dopytał, dla pewności: "Wypiłaś mleko z miski?". Kravitz na to odpowiedziała bez zastanowienia: "Może... jestem aktorką Metody, chłopie!". To nawiązanie do szkoły aktorstwa, którego uczyła się Amerykanka. Aktorzy "Metody" charakteryzują się szczególnym podejściem do swojej roli. Najczęściej próbują oni zidentyfikować się, zrozumieć, doświadczyć wewnętrzną motywację i emocje postaci, którą będą odgrywać. 

Zobacz wideo "The Batman" - oficjalny zwiastun filmu. Jak w głównej roli wypada Robert Pattinson?

"Batman". Aktorka poświęca się dla filmu. "Czas na koty. Obejrzałam mnóstwo filmów"

Kravitz przygotowując się do roli Kobiety-Kot, studiowała zachowanie kotów. Ich ruchy, skłonności i osobowość. - Obejrzałam mnóstwo filmów o kotach, o kocich walkach. Zainteresowało mnie to, że w ogóle nie można odczytać ich twarzy, dlatego uważam, że ludzie są nimi przerażeni. Nie można przewidzieć, co zrobią - wyjaśnia Fallonowi.

W filmie Kravitz musiała występować z kotami, dlatego chciała się tak dobrze przygotować do swojej roli. Wykonywała z nimi akrobacje, w tym czasie robiono zdjęcia do filmu. Nagle jednak przestawały one z nią współpracować. Stąd też zainteresowanie aktorki ich osobowością.

- Starali się, żebym je poznała. Żebym była bliżej z kotami Seliny [imię postaci filmowej - przyp. red.]. To zabawne, bo mówili: "Trening o 13:30, potem próba o tej porze, a potem czas na kota". A ja na to: "Co to jest czas na kota?". A to było po prostu umieszczenie mnie w pokoju z grupą kotów, które miały być moimi w filmie - opowiadała Kravitz. 

Więcej treści ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kravitz przyjęto do obsady aktorskiej w październiku 2019 roku. Zdjęcia wystartowały w styczniu następnego roku. Film "The Batman" zostałby wyprodukowany znacznie szybciej, jednak utrudnieniem stała się pandemia koronawirusa. Zdjęcia uległy wydłużeniu, a to pozwoliło Amerykance na dokładniejsze przestudiowanie kotów i ich zachowań. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: