Mitchell Ryan nie żyje. Aktor "Zabójczej broni" miał 88 lat

Mitchell Ryan nie żyje. Aktor znany widzom m.in. z "Zabójczej broni" i serialu "Dharma i Greg" zmarł z powodu zastoinowej niewydolności serca.

Mitchell Ryan zmarł w piątek rano w Los Angeles - informację potwierdził agent aktora.

Mitchell Ryan nie żyje. Był lubianym aktorem charakterystycznym

Ryan grał byłego oszusta Burke'a Devlina w kultowym programie telewizyjnym "Dark Shadows", zanim opuścił serial w 1967 roku. Jego ukochaną w produkcji grała Kathryn Leigh Scott, która pożegnała kolegę na Facebooku. "Mój słodki, ukochany przyjaciel Mitch zmarł dziś rano" - napisała i dodała:

Był wspaniałym darem, jakie przyniosło mi życie. Wspominam teraz miłe chwile i jego piękną duszę. Mam złamane serce.

Przez całą swoją imponującą karierę aktor charakterystyczny wystąpił m.in. boku Clinta Eastwooda, Mela Gibsona i Danny'ego Glovera. W jego filmografii są takie tytuły jak: "Mściciel", "Siła magnum", "Śmierć króliczka", "Zabójcza broń", "Hot Shots 2", "Sędzia Dredd" czy "Zdrada". Wielu telewidzów z uśmiechem śledziło jego drugoplanową kreację w sitcomie "Dharma i Greg", w którym wcielił się w zamożnego i zblazowanego ojca tytułowego bohatera.

Więcej informacji kulturalnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ryan pojawił się w wielu programach telewizyjnych, w tym w kultowych: "All My Children", "Złotka" czy "Napisała: morderstwo".  W 2021 opublikował pamiętnik zatytułowany "Upadek wróbla", w którym szczegółowo opisał zmagania z alkoholizmem. "Jestem szczęściarzem, że będąc pijakiem przez 30 lat, udało mi się przeżyć życie aktora, którego można mi pozazdrościć" - napisał we wstępie do książki. "Przeżyłem w ten sposób sporą część życia. Bycie trzeźwym przez następne 30 lat dało mi przekonanie, że wyszedłem z tego wszystkiego jako dobry i użyteczny człowiek".

Pasierbica Ryana, Denise Freed, potwierdziła The Hollywood Reporter, że ??aktor zmarł z powodu zastoinowej niewydolności serca w swoim domu w Los Angeles. Oprócz pasierbicy Ryan pozostawił żonę Barbarę i pięcioro wnucząt.

Zobacz wideo Batman już w kinach

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: