Na każdym innym seansie wybudziłyby panikę. Nietoperze przerwały pokaz nowego "Batmana"

W jednym z amerykańskich kin trzeba było przerwać pokaz najnowszego "Batmana", bo w sali zaczęły latać jak najbardziej prawdziwe nietoperze. Do sieci trafiło nagranie z sali kinowej zrobione przez mężczyznę z Austin. Film z Robertem Pattinsonem trafił do kin 4 marca i już teraz wiadomo, że zaliczył jeden z najlepszych weekendów otwarcia od początków pandemii.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Żołnierze uderzyli zarówno z ziemi, jak i z powietrza. Ukraińska armia stawia twardy opór, ale sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy relację na żywo.

5 marca na Twitterze pojawiło się nagranie wykonane w sali kinowej, w której trzeba było przerwać pokaz filmu z powodu nalotu nietoperzy. Jak widać na wstrzymanym kadrze, tak się złożyło, że latające ssaki zakłóciły spokój, kiedy widzowie oglądali najnowszego "Batmana" z Robertem Pattinsonem w roli głównej.

Zobacz wideo "The Batman" - oficjalny zwiastun filmu. Jak w głównej roli wypada Robert Pattinson?

Nalot nietoperzy przerwał pokaz "Batmana"

"Jestem w kinie na 'Batmanie' i właśnie mamy nietoperze w sali" - mówi z offu autor nagrania. Na jego filmie widać jak pod sufitem krążą zdezorientowane zwierzęta, a widzowie wskazują je sobie palcami. Nagranie w niecałą dobę wyświetlono 1,4 mln razy:

W jednym z pierwszych komentarzy pod filmikiem uczestnik pechowego pokazu relacjonuje, że prawdopodobnie ktoś specjalnie przemycił do kina nietoperze i wypuścił je w ramach żartu lub innego performansu.

Może i wyszło symbolicznie, ale należy stanowczo podkreślić, że żywe zwierzęta to nie zabawki i nie należy się nad nimi znęcać. Łapanie ich, przenoszenie w klatkach i wypuszczanie w miejscu wyposażonym w klimatyzację mogło wywołać u nich duży szok i stres. Wystraszone zwierzęta mogą zrobić krzywdę sobie lub komuś obecnemu w ich pobliżu. Zdecydowanie należy potępić tego typu zachowania.

Rekordowy weekend otwarcia nowego "Batmana"

Niezależnie od niewybrednych żartów widzów, twórcy najnowszej produkcji w reżyserii Matta Reevesa mają się z czego cieszyć. "Batman" z Robertem Pattinsonem od chwili premiery zarobił 128,5 mln dolarów w amerykańskich kinach - donosi Yahoo. Jak do tej pory to najwyższy wynik w 2022 roku, a także drugi najwyższy wynik od wybuchu pandemii. Wcześniej tylko jeden film zarobił w pierwszy weekend wyświetlania ponad 100 mln dolarów. Był to najnowszy "Spider-Man: Bez drogi do domu", który w grudniu 2021 roku zdobył 260 mln ze sprzedaży biletów.

'Batman'"Batman". Zemsta to za mało, ludziom potrzebna jest nadzieja [RECENZJA]

Nowy "Batman" cieszy się dobrymi recenzjami zarówno od krytyków, jak i od widzów. Dobry weekend otwarcia daje nadzieję na to, że produkcja zwróci się twórcom - budżet filmu wyniósł około 200 mln dolarów. Komentatorzy zwracają uwagę, że ekranizacja komiksu z Pattinsonem w roli głónej zapewne cieszy się tak dużą popularnością wśród widzów, bo w przeciwieństwie do innych tytułów Warner Bros. z 2021 roku, obejrzeć ją można tylko w kinach. Na platformie będzie można "Batmana" obejrzeć dopiero 45 dni od premiery kinowej.

W ubiegłym roku większość filmów studia miało premiery hybrydowe, co zdaniem wielu osób sprawiało, że wpływy ze sprzedaży biletów były zaniżone. Przez to, że najnowszego "Matriksa" można było obejrzeć zarówno w kinie, jak i na HBO Max, studio filmowe Village Roadshow pozwało Warner Bros. za działanie na jej szkodę finansową.

'Matrix Zmartwychwstania' okazały się kasową klapą. Współproducenci oskarżają Warner Bros."Chcą się wymigać od płacenia". Warner Bros. odbija piłeczkę po pozwie

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: