"Za duży na bajki" - Helios zaprasza na przedpremierowe pokazy z konkursami

- Nasz filmowy Waldek jest absolutnym odkryciem - mówi o młodym aktorze Macieju Karasiu reżyser filmu "Za duży na bajki" Kristoffer Rus. Jak sobie poradził w głównej roli u boku m.in. Karoliny Gruszki i Doroty Kolak, będzie można sprawdzić w kinach niedługo... a w tych sieci Helios jeszcze wcześniej.

W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

Zobacz wideo Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

Pokazy przedpremierowe w Heliosie - konkursy przez seansami "Za duży na bajki"

Film wchodzi do regularnej dystrybucji kinowej 18 marca, ale sieć kin Helios należących do Agory zaprasza na specjalne pokazy przedpremierowe z konkursami już podczas najbliższego weekendu, w dniach 12 i 13 marca. Na widzów przed seansem czekać będą quizy i zagadki do rozwiązania, a nagrodami w konkursach będą książki oraz gry planszowe.

Scenariusz filmu "Za duży na bajki" został napisany przez Agnieszkę Dąbrowską i jest oparty na książce jej autorstwa o tym samym tytule (Wydawnictwo Agora dla dzieci). Tę (z ilustracjami Marty Krzywickiej) będzie można znaleźć w księgarniach już od 9 marca.

Aktualne informacje kulturalne znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: